Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Women on Waves krijgt aanvragen uit de VS voor abortusschip

Women on Waves krijgt aanvragen uit de VS voor abortusschip

AMSTERDAM (ANP) - De stichting voor abortusrechten Women on Waves krijgt aanvragen uit Amerika voor het laten uitvaren van het abortusschip, bevestigt oprichtster van de organisatie Rebecca Gomperts na berichtgeving van EenVandaag. Sinds het federale recht op abortus in de VS werd geschrapt nam het aantal hulpvragen aan abortusrechtenorganisaties sowieso toe, aldus de abortusarts.

Het hooggerechtshof in de Verenigde Staten verwierp onlangs het landelijke recht op abortus, wat betekent dat staten er nu zelf over mogen beslissen. Ongeveer de helft van de vijftig staten vaardigt inmiddels wetten uit om de toegang tot abortus te beperken of te verbieden.

Op het abortusschip van Women on Waves kunnen zwangerschappen worden afgebroken buiten de territoriale wateren van landen waar abortus illegaal is. De organisatie zet het schip volgens Gomperts op dit moment niet in, maar bekijkt wel "of dat zin heeft, waar en wanneer".

Abortuspillen

Wel helpt ze zwangeren aan abortuspillen via een andere organisatie waar ze aan verbonden is, Aid Access. De vraag naar de recepten voor die pillen nam sinds de uitspraak van het hooggerechtshof toe van 600 e-mails per dag tot 4000 e-mails per dag. "Dat zegt wel iets over de paniek die er heerst", aldus Gomperts.

De arts wil dat abortuspillen in de VS vrij verkrijgbaar worden bij de drogist. Dat kan ook in de conservatieve staten soelaas bieden. "De pillen werken namelijk ook goed tegen endometriose en ze kunnen worden gebruikt als anticonceptie. Het recht daarop is niet geschrapt."

Meer uit Binnenland

Veel minder zzp'ers voor de klas in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Basisscholen in en rond Amsterdam maken veel minder gebruik van ingehuurde leerkrachten. De inzet van zzp'ers en uitzendkrachten is meer dan gehalveerd ten opzichte van vorig schooljaar.

2 uur geleden
Schoof trekt geen 'snelle conclusies' over aanvallen VS op boten

SANTA MARTA (ANP) - Dick Schoof velt nog geen oordeel over de bootjes die de Verenigde Staten recent hebben aangevallen. Tientallen opvarenden van vermeende drugsboten zijn sinds begin september gedood. De demissionair premier wil hierover geen "snelle conclusies" trekken, zei hij tegen het ANP.

13 uur geleden
Moskee Emmeloord bedreigd met verscheurde korans en haatteksten

EMMELOORD (ANP) - Bij de Yunus Emre Moskee in Emmeloord is zondag een tas met daarin verscheurde korans gevonden, meldt de Islamitische Stichting Nederland (ISN). Bij de boeken zaten een aantal teksten zoals "Stop islamisering" en "Geen moskee in onze straat".

14 uur geleden
Kristallnachtherdenking Portugese Synagoge Amsterdam drukbezocht

AMSTERDAM (ANP) - "Het is onacceptabel dat Joden zich, tachtig jaar na de Holocaust, nog steeds onveilig voelen." Dat zei Karin Prien zondag tijdens de Nationale Kristallnachtherdenking in de vrijwel volledig gevulde Portugese Synagoge in Amsterdam. Volgens de Duitse minister van Onderwijs is het kennen van de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog, wat iedereen wel doet, niet genoeg om herhaling te voorkomen.

14 uur geleden
Man (58) aangehouden om grote brand bij autobedrijf Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met de grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden, die woedde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Omrop Fryslân.

17 uur geleden
Temperatuur begin van de week ver boven gemiddelde voor november

HOUTEN (ANP) - Het wordt deze week bijzonder zacht voor de tijd van het jaar. Weeronline meldt dat de temperatuur donderdag tot ongeveer 18 graden kan oplopen. Dat is twee keer zoveel als de gemiddelde temperatuur voor halverwege november, die rond de 9 graden ligt.

19 uur geleden
Nederlandse komt om door ruwe zee bij vakantie-eiland Tenerife

PUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Een 79-jarige vrouw uit Groningen is om het leven gekomen door zeer hoge golven die het Spaanse eiland Tenerife hebben getroffen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving van de krant El Día. Buitenlandse Zaken verleent consulaire bijstand aan haar familie.

22 uur geleden