Wolvenaanvallen op 32 schapen in Utrecht
UTRECHT (ANP) - In de provincie Utrecht zijn in september 32 schapen gedood door aanvallen van wolven, meldt BIJ12, het bureau dat voor de provincies wolvenzaken afhandelt. In Utrecht loopt sinds de zomer in elk geval één wolf rond, die soms ook dicht bij wandelaars komt. Er heeft zich voor zover bekend nog geen wolf in die provincie gevestigd.
Schapen in onder meer Woudenberg, Driebergen-Zeist en Schalkwijk werden aangevallen. Ook een Schotse hooglander (een rund) in het Goois Natuurreservaat werd slachtoffer van een wolf. Het Goois Natuurreservaat heeft recent wolfwerende maatregelen genomen en laat zijn twee schaapskuddes gewoon op de heide rondlopen, aldus de organisatie.
In totaal zijn in september ongeveer tweehonderd dieren gesneuveld na een wolvenaanval. Veruit de meeste aanvallen hadden zoals steeds plaats in Drenthe, op de Noord-Veluwe en in Friesland. In die provincie beet een wolf ook een minipaard dood. Andere aanvallen op paarden bleken het werk van een hond, heeft laboratoriumonderzoek uitgewezen. Veehouders kunnen subsidie krijgen om wolfwerende maatregelen te nemen na advies van een deskundige.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
7 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
7 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."
11 uur geleden