Wolters Kluwer zet AEX op stevige winst na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist donderdag stevig te herstellen, mede dankzij een flinke koerswinst van Wolters Kluwer. De informatieleverancier profiteerde van een koopadvies door Exane BNP Paribas. De analisten van de Franse zakenbank zien Wolters Kluwer als een potentiële winnaar op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel klom 3,5 procent en was daarmee de sterkste stijger bij de hoofdfondsen.
De goedkeuring van de Amerikaanse schuldendeal zorgde eveneens voor opluchting bij beleggers. Ondanks enig verzet binnen de Republikeinse Partij werd het akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de overheid aangenomen door het Huis van Afgevaardigden. Het gevaar dat de Amerikaanse overheid niet meer aan haar schuldverplichtingen zou kunnen voldoen lijkt daarmee zo goed als zeker geweken.
Ook kwamen er nieuwe inflatiecijfers van de eurozone. Daaruit bleek dat alleen in Nederland de inflatie in mei verder is toegenomen. In het hele eurogebied koelde de inflatie af tot 6,1 procent, van 7 procent in april. Ondanks de afkoeling ligt de inflatie in de eurozone nog altijd ruim boven de doelstelling van 2 procent van de Europese Centrale Bank (ECB).
Europese beurzen
De AEX noteerde rond het middaguur 1 procent hoger op 756,11 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 907,22 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,1 procent.
Naast Wolters Kluwer deed ArcelorMittal goede zaken met een plus van dik 2 procent. De staalmaker profiteerde van positief nieuws over de Chinese industrie. Fusiebedrijf DSM-Firmenich voerde de schaarse dalers aan met een min van 1,3 procent. Aegon won 0,8 procent. De verzekeraar heeft de verkoop van zijn activiteiten in Polen en Roemenië aan zijn Oostenrijkse branchegenoot Vienna Insurance Group (VIG) afgerond.
Schoenenmerk Dr. Martens
Bij de kleinere bedrijven zakte Pharming 1 procent. De biotechnoloog verkoopt zijn zogeheten Priority Review Voucher (PRV) voor zeldzame kinderziekten aan de Zwitserse farmaceut Novartis voor 21,1 miljoen dollar.
In Londen kelderde Dr. Martens 9 procent na tegenvallende resultaten van het Britse schoenenmerk. Rémy Cointreau daalde 0,1 procent in Parijs. Het Franse drankenconcern boekte afgelopen boekjaar meer winst dan verwacht, maar bereidt zich wel voor op mindere verkopen in de Amerikaanse markt.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0698 dollar waard, tegen 1,0665 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 67,88 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 72,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
14 uur geleden