Wolters Kluwer zal meer geld kwijt zijn aan promotie en personeel
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Data- en informatieleverancier Wolters Kluwer rekent er de komende maanden op meer geld kwijt te zijn aan het werven van personeel en aan promotieactiviteiten. In een handelsupdate over de eerste negen maanden van dit jaar meldt het bedrijf dat tijdens de pandemie vorig jaar op bepaalde onderdelen, zoals het plaatsen van advertenties en reiskosten, werd bespaard. Nu de situatie meer en meer normaliseert zal Wolters Kluwer hiervoor weer meer kosten maken. Daarnaast zal meer moeite moeten worden gedaan om personeel te vinden om de groei te ondersteunen.
Over de eerste negen maanden van het jaar boekte Wolters Kluwer op eigen kracht een omzetgroei van 6 procent. De opbrengsten uit print, zoals vakliteratuur en boeken, steeg op jaarbasis met 5 procent. De inkomsten uit boeken alleen stegen in de meetperiode met 20 procent. Deze stijging is opvallend, omdat voor de crisis de printdivisie jaar op jaar een krimp vertoonde. Maar een zegsman van Wolters Kluwer benadrukt dat de opleving vooral te maken heeft met de matige verkopen een jaar eerder, waardoor de vergelijkingsbasis gunstig is. Wolters Kluwer denkt ook niet dat de opleving in print blijvend zal zijn.
Voor het vierde kwartaal rekent het bedrijf op een vertraging of mogelijk al een negatieve omslag bij gedrukte media. Ook de inkomsten uit eenmalige diensten en producten die tijdens de crisis een boost kregen, zullen de huidige stijgende lijn naar verwachting niet weten vast te houden, aldus het bedrijf.
Wolters Kluwer levert onder meer informatiediensten over gezondheidszaken en op juridisch gebied, maar ook voor andere bedrijfsdiensten zoals belastingexpertise. Bij vrijwel alle divisies van het bedrijf vielen de marges hoger uit. Dat was niet het geval bij Tax & Accounting, waar meer investeringen werden gedaan. Verder verwacht Wolters Kluwer voor het hele jaar een iets hogere winst dan waar het eerder op rekende. Dat komt mede door herstructureringskosten die lager uitvallen dan geraamd.
Wolters Kluwer is ondertussen ook druk met plannen om personeel weer geleidelijk naar kantoor te laten terugkeren. Momenteel werkt zo'n 15 procent van de werknemers op kantoor. Wolters Kluwer benadrukt dat de terugkeer naar kantoor alleen kan als de omstandigheden dat toelaten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
8 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
10 uur geleden