Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer wint na kwartaalupdate op licht hoger Damrak

Wolters Kluwer wint na kwartaalupdate op licht hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.

De hoofdindex op het Damrak eindigde 0,2 procent hoger op 970,89 punten. De MidKap verloor 0,9 procent tot 865,64 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot ongeveer 0,6 procent.

Wolters Kluwer was van de bedrijven in de AEX een van de sterkste stijgers, met een plus van 1,7 procent. Analisten vonden het positief dat de omzetgroei in het derde kwartaal was versneld. Kenners van KBC Securities wezen er ook op dat Wolters Kluwer met een nieuw inkoopprogramma van eigen aandelen handig inspeelt op de lage beurskoers van het bedrijf. Sinds de jaarwisseling verloor het concern ruim 30 procent van zijn beurswaarde.

Chipbedrijven

Ook supermarktconcern Ahold Delhaize kwam met kwartaalcijfers. Het moederbedrijf van Albert Heijn, bol en Etos boekte een licht hogere omzet dan een jaar eerder. Het aandeel sloot 0,7 procent hoger.

Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi verloren tot 1,6 procent. Een dag eerder sloeg op de beurzen in New York de nervositeit toe over mogelijk te overtrokken waarderingen van AI-bedrijven, wat ook drukt op de Nederlandse techbedrijven.

Olieprijzen

CM.com won ruim 14 procent. Softwarebedrijf Bird deed een overnamebod op de leverancier van chat- en betalingsdiensten van rond de 166 miljoen euro. CM.com meldde het overnamevoorstel nauwlettend te bestuderen.

Buiten Nederland ging de aandacht uit naar de Deense farmaceut Novo Nordisk, bekend om zijn afslankmiddelen. Het bedrijf verlaagde opnieuw zijn prognose voor de omzet in dit boekjaar, doordat er meer concurrenten bijkomen voor obesitas- en diabetesmedicijnen van Novo Nordisk. Aandelen verloren 4,5 procent in Kopenhagen.

De olieprijzen daalden licht. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,3 procent tot 60,41 dollar per vat. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 64,30 dollar per vat. De euro verloor net geen 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1476 dollar waard.

Meer uit Financieel

Wall Street overwegend lager door verkoopgolf in techsector

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
AEX start beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.

8 uur geleden
Installatiebranche: vraag naar airco's 'explosief' gestegen

DEN HAAG (ANP) - De vraag naar airconditioners is sinds vorige week "explosief" gestegen, meldt Techniek Nederland. Volgens de installatiebrancheorganisatie melden sommige installateurs in de afgelopen dagen vier keer zoveel aanvragen vergeleken met de weken ervoor.

8 uur geleden
Odido-klanten melden problemen met internet en bellen

ROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider Odido heeft maandagmiddag last van een storing, blijkt uit duizenden meldingen op Allestoringen. Meerdere personen melden problemen met internetverbindingen en zeggen niet te kunnen bellen.

8 uur geleden
Iran mag tijdelijk weer olie exporteren na opschorting sancties

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.

10 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street, SpaceX opnieuw omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.

11 uur geleden
FNV: Schipholbeveiligers hebben te weinig tijd voor controles

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan de helft van de Schipholbeveiligers heeft te weinig tijd om veiligheidsprocedures goed uit te voeren. Dat concludeert FNV op basis van een analyse van bijna tweehonderd klachten die de vakbond ontving. FNV opende vorige maand een meldpunt voor de duizenden beveiligers op de luchthaven die zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging.

11 uur geleden