Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer wint na kwartaalupdate op licht hoger Damrak

Wolters Kluwer wint na kwartaalupdate op licht hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.

De hoofdindex op het Damrak eindigde 0,2 procent hoger op 970,89 punten. De MidKap verloor 0,9 procent tot 865,64 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot ongeveer 0,6 procent.

Wolters Kluwer was van de bedrijven in de AEX een van de sterkste stijgers, met een plus van 1,7 procent. Analisten vonden het positief dat de omzetgroei in het derde kwartaal was versneld. Kenners van KBC Securities wezen er ook op dat Wolters Kluwer met een nieuw inkoopprogramma van eigen aandelen handig inspeelt op de lage beurskoers van het bedrijf. Sinds de jaarwisseling verloor het concern ruim 30 procent van zijn beurswaarde.

Chipbedrijven

Ook supermarktconcern Ahold Delhaize kwam met kwartaalcijfers. Het moederbedrijf van Albert Heijn, bol en Etos boekte een licht hogere omzet dan een jaar eerder. Het aandeel sloot 0,7 procent hoger.

Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi verloren tot 1,6 procent. Een dag eerder sloeg op de beurzen in New York de nervositeit toe over mogelijk te overtrokken waarderingen van AI-bedrijven, wat ook drukt op de Nederlandse techbedrijven.

Olieprijzen

CM.com won ruim 14 procent. Softwarebedrijf Bird deed een overnamebod op de leverancier van chat- en betalingsdiensten van rond de 166 miljoen euro. CM.com meldde het overnamevoorstel nauwlettend te bestuderen.

Buiten Nederland ging de aandacht uit naar de Deense farmaceut Novo Nordisk, bekend om zijn afslankmiddelen. Het bedrijf verlaagde opnieuw zijn prognose voor de omzet in dit boekjaar, doordat er meer concurrenten bijkomen voor obesitas- en diabetesmedicijnen van Novo Nordisk. Aandelen verloren 4,5 procent in Kopenhagen.

De olieprijzen daalden licht. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,3 procent tot 60,41 dollar per vat. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 64,30 dollar per vat. De euro verloor net geen 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1476 dollar waard.

Meer uit Financieel

Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

3 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

4 uur geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

5 uur geleden
Studie: economie in Afrika gaat vooruit, vrijheid achteruit

CAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.

5 uur geleden
Duitsland: Italiaanse kritiek over opjagen gasprijzen onterecht

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.

6 uur geleden
OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

7 uur geleden
Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

20 uur geleden