Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer verliest op positief gestemd Damrak

Wolters Kluwer verliest op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een winst geëindigd. Het merendeel van de bedrijven uit de AEX eindigde hoger. Informatieleverancier Wolters Kluwer zat bij de schaarse verliezers na de publicatie van zijn kwartaalcijfers.

De AEX won 0,5 procent tot 722,23 punten. Daarbij waren technologiebedrijven als Besi, ASMI, Philips en Adyen de grootste winnaars met plussen tot 3,3 procent. De MidKap steeg 0,6 procent tot 788,23 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 0,8 procent.

Beleggers kijken uit naar het rentebesluit in de Verenigde Staten van de Federal Reserve. Daarbij neemt de hoop toe dat centralebankvoorzitter Jerome Powell zal laten doorschemeren dat de Fed klaar is met het verhogen van de rente in de strijd tegen hoge inflatie. Maar Powell zei onlangs wel dat de inflatie nog te hoog is. Hogere rentes zijn doorgaans nadelig voor de waarde van aandelen, omdat obligaties er aantrekkelijkere beleggingen door worden.

Verwachtingen

Wolters Kluwer eindigde onderaan in de hoofdgraadmeter met een verlies van 2,8 procent. Analisten van zakenbank Morgan Stanley wijzen erop dat de omzet het afgelopen kwartaal minder hard steeg dan in voorgaande periodes. Daar staat tegenover dat het bedrijf niet morrelde aan zijn verwachtingen over de marges dit jaar. Kenners van KBC verwachten dat het aandeel van Wolters Kluwer de komende tijd aan waarde kan winnen als de economische omstandigheden verbeteren.

Bouwbedrijf Heijmans sprak bij de eigen kwartaalresultaten van een "sterk orderboek" en won 0,9 procent. Opbrengsten van de tak voor infrastructuur maakten de gedaalde verkoop van nieuwbouwwoningen goed.

Wereldhave

Ook Wereldhave kwam met cijfers. Het vastgoedbedrijf zag de huurinkomsten en het resultaat stijgen in de eerste negen maanden van het jaar en verhoogde zijn verwachting voor het hele boekjaar. Het aandeel won 2,2 procent.

In Kopenhagen kelderde Ørsted bijna 26 procent. Het Deense energiebedrijf schrijft miljarden af vanwege het stopzetten van twee grote Amerikaanse windenergieprojecten.

Euro en olie

De euro noteerde op 1,0537 dollar, tegen 1,0559 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 81,84 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 85,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: belangrijke Saudische oliepijpleiding weer in gebruik

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië is weer in gebruik genomen door staatsolieconcern Saudi Aramco voor de export van ruwe olie. Dat meldt persbureau Bloomberg. Aramco was vorige week al begonnen met het opstarten van de pijpleiding door druk op te bouwen. Nu stroomt er dus ook weer olie door de pijpleiding voor de export naar het buitenland, aldus Bloomberg.

49 minuten geleden
Ruim kwart werknemers in Duitsland heeft migratieachtergrond

WIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.

1 uur geleden
Waterpeil Rijn bij Keulen en Kaub zakt naar laagterecords

KEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.

2 uur geleden
Claimorganisatie voor luchtvaart EUclaim maakt doorstart

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.

4 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt op en scherpt record aan

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

4 uur geleden
AEX start handelsweek iets hoger, olieprijzen stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.

5 uur geleden
Onderzoek: hitte kost Nederlandse economie 9,2 miljard euro

DEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.

5 uur geleden