Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer sterkste stijger AEX in grillige sessie

Wolters Kluwer sterkste stijger AEX in grillige sessie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Het verloop van de sessie was uiterst grillig. De graadmeter stond gedurende de handelsdag tot 3 procent lager, kleurde kort na de openingsbel op Wall Street groen, maar sloot uiteindelijk toch in de min. Resultaten van data- en informatieleverancier Wolters Kluwer pakten goed uit op de beurs. Elders in Europa was het beeld net zo onvast als in Amsterdam, mede door de perikelen rond het nieuwe coronavirus.

De AEX-index sloot de sessie met een verlies van 0,2 procent op 581,78 punten. De MidKap eindigde 0,8 procent hoger op 915,48 punten. Frankfurt verloor uiteindelijk 0,1 procent. Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent. De beurs in Milaan eindigde 1,4 procent hoger.

Wolters Kluwer voerde met een winst van 3,6 procent de AEX aan. De onderneming kwam volgens kenners "op alle fronten" met betere cijfers en vooruitzichten. Ook het dividend ging omhoog. Biotechnologiebedrijf Galapagos was de sterkste daler met een verlies van 2,9 procent.

Luchtvaartmaatschappijen

Verder wisten luchtvaartmaatschappijen de aandacht op zich gericht. Zo kondigde KLM de nodige bezuinigingsmaatregelen aan om de economische impact van het coronavirus op te vangen. Niet noodzakelijke investeringen worden daarbij voorlopig uitgesteld. Het aandeel Air France-KLM eindigde in de MidKap 0,9 procent in de min.

Branchegenoot Lufthansa kwam met soortgelijke maatregelen om de schade zo veel mogelijk te beperken. De Duitse maatschappij verloor 1,8 procent op de beurs in Frankfurt. Ook bij de Scandinavische maatschappij SAS zijn er redenen tot zorgen, bleek uit de cijfers over het eerste kwartaal. Op de beurs in Kopenhagen noteerde SAS dik 11 procent lager.

Kiadis Pharma

ASMI (plus 9,9 procent) was op het Damrak de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven. De toeleverancier aan de chipindustrie boekte afgelopen kwartaal meer winst en wist volgens kenners de markten aangenaam te verrassen.

Bij de kleinere fondsen won biotechbedrijf Kiadis Pharma dik 20 procent. De Amerikaanse geneesmiddelenwaakhond FDA heeft toestemming gegeven voor een onderzoek naar medicijnen die met behulp van Kiadis' technologie zijn ontwikkeld.

De euro stond op 1,0888 dollar tegen 1,0876 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd iets goedkoper op 49,87 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 54,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

54 minuten geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

9 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

10 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

12 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

14 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiƫle situatie schaadt.

14 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

16 uur geleden