Wolters Kluwer sterkste stijger AEX in grillige sessie
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Het verloop van de sessie was uiterst grillig. De graadmeter stond gedurende de handelsdag tot 3 procent lager, kleurde kort na de openingsbel op Wall Street groen, maar sloot uiteindelijk toch in de min. Resultaten van data- en informatieleverancier Wolters Kluwer pakten goed uit op de beurs. Elders in Europa was het beeld net zo onvast als in Amsterdam, mede door de perikelen rond het nieuwe coronavirus.
De AEX-index sloot de sessie met een verlies van 0,2 procent op 581,78 punten. De MidKap eindigde 0,8 procent hoger op 915,48 punten. Frankfurt verloor uiteindelijk 0,1 procent. Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent. De beurs in Milaan eindigde 1,4 procent hoger.
Wolters Kluwer voerde met een winst van 3,6 procent de AEX aan. De onderneming kwam volgens kenners "op alle fronten" met betere cijfers en vooruitzichten. Ook het dividend ging omhoog. Biotechnologiebedrijf Galapagos was de sterkste daler met een verlies van 2,9 procent.
Luchtvaartmaatschappijen
Verder wisten luchtvaartmaatschappijen de aandacht op zich gericht. Zo kondigde KLM de nodige bezuinigingsmaatregelen aan om de economische impact van het coronavirus op te vangen. Niet noodzakelijke investeringen worden daarbij voorlopig uitgesteld. Het aandeel Air France-KLM eindigde in de MidKap 0,9 procent in de min.
Branchegenoot Lufthansa kwam met soortgelijke maatregelen om de schade zo veel mogelijk te beperken. De Duitse maatschappij verloor 1,8 procent op de beurs in Frankfurt. Ook bij de Scandinavische maatschappij SAS zijn er redenen tot zorgen, bleek uit de cijfers over het eerste kwartaal. Op de beurs in Kopenhagen noteerde SAS dik 11 procent lager.
Kiadis Pharma
ASMI (plus 9,9 procent) was op het Damrak de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven. De toeleverancier aan de chipindustrie boekte afgelopen kwartaal meer winst en wist volgens kenners de markten aangenaam te verrassen.
Bij de kleinere fondsen won biotechbedrijf Kiadis Pharma dik 20 procent. De Amerikaanse geneesmiddelenwaakhond FDA heeft toestemming gegeven voor een onderzoek naar medicijnen die met behulp van Kiadis' technologie zijn ontwikkeld.
De euro stond op 1,0888 dollar tegen 1,0876 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd iets goedkoper op 49,87 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 54,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
15 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
15 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
8 uur geleden