Wolters Kluwer snijdt banden door met meeste Russische klanten
ALPHEN A/D RIJN (ANP) - Informatie- en dataleverancier Wolters Kluwer heeft de banden met het merendeel van zijn Russische en Belarussische klanten verbroken. Het AEX-bedrijf blijft om humanitaire redenen alleen nog de ziekenhuizen binnen zijn klantenkring in de twee landen bedienen, laat een woordvoerder weten.
Wolters Kluwer levert ziekenhuizen onder andere abonnementen waarmee ze toegang krijgen tot actuele medische kennis, wat artsen bijvoorbeeld helpt bij het stellen van de juiste diagnoses. Omdat de behandeling van patiënten hiervan kan afhangen, vindt Wolters Kluwer het onverantwoord om deze diensten niet meer te verlenen in Rusland.
"Wij vinden dat we dit moeten doen", verklaart de zegsman, verwijzend naar de Russische inval in Oekraïne die al door veel landen en bedrijven is veroordeeld. Wolters Kluwer sluit ook zijn kantoor in Rusland met zeven werknemers.
Naast medische publicaties en data, levert Wolters Kluwer bedrijven onder andere gespecialiseerde publicaties en gegevens voor juristen en belastingadviseurs. Rusland en Belarus zijn volgens de woordvoerder erg kleine markten voor Wolters Kluwer, dat er enkele tientallen klanten heeft. Het verlies aan omzet zou dan ook miniem zijn.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Er zijn forse lokale verschillen in de kosten voor de aanvraag van bouwvergunningen in Nederland. Dat stelt Vereniging Eigen Huis (VEH) in haar jaarlijkse steekproef. In sommige gemeenten is een bouwvergunning tienduizenden euro's duurder dan in andere.
15 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Regionale lunchketens weten hun klanten beter aan zich te binden dan grote landelijke en internationale ketens, blijkt uit een rapport van marktonderzoeksbureau Multiscope onder ruim 3500 Nederlanders.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet geboekt, geholpen door hogere prijzen voor advertenties op zijn platformen. De winst daalde wel onder druk van hogere kosten voor onder meer AI-investeringen en banenverlies.
7 uur geleden