Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer positief over herstel na coronacrisis

Wolters Kluwer positief over herstel na coronacrisis

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Dataleverancier Wolters Kluwer is iets positiever geworden over dit jaar. Het bedrijf merkt dat de meeste van zijn markten goed herstellen van de coronapandemie. Wolters Kluwer haalt zo'n 60 procent van zijn omzet uit de Verenigde Staten en nog eens 30 procent uit Europa.

In de eerste zes maanden van dit jaar daalde de omzet van Wolters Kluwer licht, maar dat was vooral te wijten aan de relatief dure euro ten opzichte van de dollar. Zonder dat effect was er een groei van 6 procent.

Wolters Kluwer levert onder meer informatiediensten over gezondheidszaken en op juridisch gebied, maar ook voor andere bedrijfsdiensten zoals belastingexpertise. Tijdens de coronapandemie leverde het bedrijf in de VS software waarmee bedrijven simpel de zogeheten PPP-leningen aan konden vragen waarmee de Amerikaanse overheid bedrijven ondersteunde zodat zij personeel in dienst konden houden. De omzet daarvan valt nu weg, maar Wolters Kluwer verwacht dat goed te maken doordat de afdeling die juridische diensten levert het drukker zal krijgen.

Extra kosten

Ook merkte het bedrijf dat klanten weer wat meer geld gingen uitgeven aan software. "Sommige bedrijven hebben dat tijdens de crisis wat uitgesteld", aldus financieel directeur Kevin Entricken. De belangrijkste groeimotor van Wolters Kluwer blijft echter de terugkerende omzet uit abonnementsdiensten. "Accountants hebben software nodig in goede en slechte tijden, artsen ook", weet Entricken.

Door de heropening van de economie krijgt Wolters Kluwer ook weer te maken met wat extra kosten. Zo zegt Wolters Kluwer weer meer uit te gaan geven aan promotie en investeringen in verdere groei. Ook wil het bedrijf weer voorzichtig mensen terug laten komen naar kantoor. Nu werkt nog 5 à 10 procent van het personeel op kantoor en de rest thuis. "We hebben geleerd dat we heel goed op afstand kunnen werken, maar in sommige gevallen gaat er niets boven het in dezelfde ruimte zijn als je collega's." Entricken voorziet dan ook dat de reiskosten weer stijgen als personeel van verschillende Wolters Kluwer-vestigingen weer gaan vliegen om elkaar te treffen.

Personeel

Voor Wolters Kluwer blijft de gezondheid van het personeel het belangrijkste. "In verschillende landen zullen we de terugkeer naar kantoor dus anders aanpakken", legt Entricken uit. Hij voorziet ook dat een hybride manier van werken, deels thuis en deels op kantoor, in veel gevallen de uiteindelijke oplossing wordt.

Wolters Kluwer zette al veel in op de ontwikkeling van clouddiensten en die hebben de klanten van de informatieleverancier geholpen tijdens de coronacrisis. Ook nu blijft de ontwikkeling van die diensten prioriteit.

In de eerste zes maanden van dit jaar boekte Wolters Kluwer een omzet van van 2,3 miljard euro. Onder de streep bleef daar 360 miljoen euro van over.

Meer uit Financieel

Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag 13 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.

17 minuten geleden
Betaalprobleem Chinees vastgoedconcern nieuwe klap voor sector

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiële markten.

18 minuten geleden
Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

1 uur geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

1 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

2 uur geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

3 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

9 uur geleden