Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer onderaan in lagere AEX, ABN AMRO aan kop

Wolters Kluwer onderaan in lagere AEX, ABN AMRO aan kop

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer was vrijdag de grootste daler in de AEX-index op het Damrak, die een klein verlies liet zien. De informatieleverancier zakte 2,7 procent. Ook branchegenoot RELX stond in de staartgroep met een verlies van 1,7 procent. ABN AMRO was koploper met een winst van 2,5 procent. Zorgtechnologieconcern Philips en uitzender Randstad volgden met plussen van ruim 2 procent.

De stemming op de Europese beurzen bleef voorzichtig na de forse verliezen een dag eerder. Beleggers wachten vooral op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Een sterke arbeidsmarkt geeft de Federal Reserve namelijk meer ruimte om de rente verder te verhogen in de strijd tegen de inflatie. Donderdag laaide de rentevrees al flink op door een forse banengroei in de Amerikaanse private sector.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,3 procent lager op 753,33 punten. De hoofdindex zakte donderdag al ruim 2 procent. De MidKap klom 0,3 procent tot 886,08 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,3 procent. Londen daalde 0,4 procent.

Samsung

Shell klom 0,2 procent. Het olie- en gasconcern liet in een handelsupdate weten in het afgelopen kwartaal minder olie en gas te hebben geproduceerd door onderhoudswerkzaamheden. Ook zullen de inkomsten uit de gashandel aanzienlijk lager uitvallen ten opzichte van het sterke eerste kwartaal.

In de chipsector verwerkten beleggers de voorlopige cijfers van Samsung. De grote Zuid-Koreaanse fabrikant van chips en mobiele telefoons zag de verkopen in het afgelopen kwartaal met ruim een vijfde afnemen. De operationele winst kelderde zelfs met 96 procent. De Nederlandse chipbedrijven ASML en ASMI daalden tot 1 procent. Besi won 0,7 procent.

Verkoopadvies

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway zakte dik 5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl kampte met een verkoopadvies door de Franse bank Exane BNP Paribas.

ThyssenKrupp steeg 2,9 procent in Frankfurt. Het industrieconcern bracht zijn waterstofdivisie Nucera apart naar de beurs. Het aandeel Nucera noteerde op bijna 21 euro, tegen een introductieprijs van 20 euro. In Amsterdam kreeg het Britse stroomkabelbedrijf Global InterConnection Group een beursnotering.

De euro was 1,0879 dollar waard, tegen 1,0874 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 72,15 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent duurder, op 76,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

8 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

10 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

12 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

12 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

13 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

13 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

13 uur geleden