Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer hard omlaag op beurs na aankondiging exit topvrouw

Wolters Kluwer hard omlaag op beurs na aankondiging exit topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Informatieleverancier Wolters Kluwer heeft woensdag bijna 11 procent van zijn beurswaarde verloren na de bekendmaking dat topvrouw Nancy McKinstry haar functie over een jaar neerlegt. Ze leidde het bedrijf sinds 2003 en genoot veel aanzien in de zakenwereld.

Analisten van Bloomberg Intelligence opperen dat een wisseling aan de top van het doorgaans stabiele bedrijf als risico wordt gezien. Kenners van ING noemen het positief dat Stacey Caywood is aangewezen als McKinstry's opvolgster. Zij staat nu aan het hoofd van de divisie die gespecialiseerde kennis en software voor de medische sector levert en werkt al 33 jaar bij het bedrijf.

Wolters Kluwer was veruit de grootste daler in de AEX. De hoofdgraadmeter zelf won juist 0,3 procent tot 932,09 punten. Uitzendconcern Randstad stond bovenaan met een plus van 5,5 procent, nadat branchegenoot Adecco een beter dan verwachte kwartaalwinst en optimistische prognose voor het huidige kwartaal had gerapporteerd.

Oekraïne

De MidKap won 1,1 procent tot 886,59 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,7 procent.

Naast veelal goed ontvangen kwartaalresultaten verwerkten Europese beurzen ook nieuwsberichten over een mogelijke overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Oekraïne over grondstoffen in de Oekraïense bodem. De Amerikaanse president Donald Trump eist toegang tot mineralen en zeldzame aardmetalen in ruil voor de militaire en financiële steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland.

ASMI en JDE Peet's

ASMI kwam ook met kwartaalcijfers en won 0,9 procent. De Almeerse toeleverancier voor chipfabrikanten heeft de winst in het laatste kwartaal van vorig jaar ruim zien verdubbelen.

Koffie- en theebedrijf JDE Peet's maakte ook indruk met zijn jongste resultaten. Het bedrijf achter Douwe Egberts en Pickwick wist een hogere omzet en operationele winst te boeken dan in doorsnee werd verwacht, nadat de prijzen voor koffie hard omhoog waren gegaan. Het bedrijf kondigde ook aan de komende jaren voor 1 miljard euro eigen aandelen op te kopen, waarmee aandeelhouders worden beloond.

Euro en olie

De euro noteerde zo'n 0,1 procent hoger op 1,0513 dollar. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,2 procent tot een prijs van 68,81 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent minder waard en kostte 72,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

41 minuten geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

2 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

19 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

21 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

23 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 dag geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden