Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer hard omlaag op beurs na aankondiging exit topvrouw

Wolters Kluwer hard omlaag op beurs na aankondiging exit topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Informatieleverancier Wolters Kluwer heeft woensdag bijna 11 procent van zijn beurswaarde verloren na de bekendmaking dat topvrouw Nancy McKinstry haar functie over een jaar neerlegt. Ze leidde het bedrijf sinds 2003 en genoot veel aanzien in de zakenwereld.

Analisten van Bloomberg Intelligence opperen dat een wisseling aan de top van het doorgaans stabiele bedrijf als risico wordt gezien. Kenners van ING noemen het positief dat Stacey Caywood is aangewezen als McKinstry's opvolgster. Zij staat nu aan het hoofd van de divisie die gespecialiseerde kennis en software voor de medische sector levert en werkt al 33 jaar bij het bedrijf.

Wolters Kluwer was veruit de grootste daler in de AEX. De hoofdgraadmeter zelf won juist 0,3 procent tot 932,09 punten. Uitzendconcern Randstad stond bovenaan met een plus van 5,5 procent, nadat branchegenoot Adecco een beter dan verwachte kwartaalwinst en optimistische prognose voor het huidige kwartaal had gerapporteerd.

Oekraïne

De MidKap won 1,1 procent tot 886,59 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,7 procent.

Naast veelal goed ontvangen kwartaalresultaten verwerkten Europese beurzen ook nieuwsberichten over een mogelijke overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Oekraïne over grondstoffen in de Oekraïense bodem. De Amerikaanse president Donald Trump eist toegang tot mineralen en zeldzame aardmetalen in ruil voor de militaire en financiële steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland.

ASMI en JDE Peet's

ASMI kwam ook met kwartaalcijfers en won 0,9 procent. De Almeerse toeleverancier voor chipfabrikanten heeft de winst in het laatste kwartaal van vorig jaar ruim zien verdubbelen.

Koffie- en theebedrijf JDE Peet's maakte ook indruk met zijn jongste resultaten. Het bedrijf achter Douwe Egberts en Pickwick wist een hogere omzet en operationele winst te boeken dan in doorsnee werd verwacht, nadat de prijzen voor koffie hard omhoog waren gegaan. Het bedrijf kondigde ook aan de komende jaren voor 1 miljard euro eigen aandelen op te kopen, waarmee aandeelhouders worden beloond.

Euro en olie

De euro noteerde zo'n 0,1 procent hoger op 1,0513 dollar. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,2 procent tot een prijs van 68,81 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent minder waard en kostte 72,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lage waterstand Donau hindert scheepvaart

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De scheepvaart op de Donau heeft last van een lage waterstand door de grote hitte in onder meer Hongarije deze week. Daardoor kunnen binnenvaartschepen minder lading vervoeren. Het Hongaarse bureau voor watermanagement noemt het opmerkelijk dat de Donau nu al een lage waterstand heeft. Normaal komt dat het vaakst voor in augustus.

42 minuten geleden
Vakbonden: al veiligheidsmaatregelen genomen voor staking bij KLM

AMSTERDAM (ANP) - Vakbonden FNV en CNV vinden dat de rechter niet ook de tweede door hen aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel kan verbieden. Advocaten van de bonden hebben de rechter in Amsterdam vrijdag uitgelegd dat er voor de nieuwe stakingsaanzegging overleg over de veiligheid heeft plaatsgevonden met KLM en ook speciale veiligheidsmaatregelen zijn genomen.

57 minuten geleden
Winst voor zeevissers, maar vlootvernieuwing blijft nodig

WAGENINGEN (ANP) - Nederlandse zeevissers hebben vorig jaar onder de streep winst behaald, maar het is niet genoeg om de vlootvernieuwing te bekostigen die hard nodig is. Dat stelt Wageningen University Research (WUR), dat jaarlijks cijfers over de visserijsector presenteert.

1 uur geleden
Winst voor zeevissers, maar vlootvernieuwing blijft nodig

WAGENINGEN (ANP) - Nederlandse zeevissers hebben vorig jaar onder de streep winst behaald, maar het is niet genoeg om de vlootvernieuwing te bekostigen die hard nodig is. Dat stelt Wageningen University Research (WUR), dat jaarlijks cijfers over de visserijsector presenteert.

1 uur geleden
KLM vindt door bonden aangekondigde staking opnieuw te ver gaan

AMSTERDAM (ANP) - KLM vindt ook de tweede door vakbonden FNV en CNV aangekondigde grondpersoneelstaking te ver gaan. In de rechtbank in Amsterdam wees een advocaat van het bedrijf op de vele passagiers die daardoor in de problemen dreigen te komen en de tientallen miljoenen euro's die dit aan schade zou opleveren.

1 uur geleden
Gokbedrijf Unibet moet gegevens verstrekken, oordeelt rechtbank

AMSTERDAM (ANP) - Gokaanbieder Unibet moet de transactiegegevens verstrekken van consumenten als die het bedrijf daarom vragen. Dat heeft de rechtbank Amsterdam vrijdag geoordeeld in een kort geding dat door een consument was aangespannen tegen Unibet.

2 uur geleden
Topman Bitvavo treedt definitief terug om onderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Mark Nuvelstijn van cryptoplatform Bitvavo legt zijn functie als topman definitief neer. Dit doet hij omdat het bedrijf samen met een advocatenkantoor een onderzoek naar hem is begonnen. Donderdag legde hij zijn taken al tijdelijk neer, maar nu treedt hij definitief terug en geeft aan ook niet terug te willen keren in een bestuursrol bij Bitvavo.

3 uur geleden