Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer gaat flink onderuit op Damrak

Wolters Kluwer gaat flink onderuit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Informatieleverancier Wolters Kluwer was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers waren duidelijk niet onder de indruk van de jaarresultaten van de onderneming. Op de belangrijkste Europese beurzen werden juist kleine winsten geboekt. Beleggers trokken zich op aan opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell.

Wolters Kluwer was met een koersverlies van dik 6 procent hekkensluiter bij de hoofdfondsen aan het Damrak. De informatieleverancier boekte afgelopen jaar iets meer winst op een vrijwel stabiele omzet en keert meer dividend uit. Volgens analisten van Barclays waren de resultaten "solide, maar weinig spectaculair".

Powell verklaarde tegenover het Amerikaanse Congres geen extreem hoge of langdurige inflatie te vrezen. Ook blijft de Fed miljarden in de economie pompen, waardoor de rente laag blijft. De vrees voor een sterke inflatie en oplopende marktrentes zorgden de afgelopen tijd voor nervositeit op de markten.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,1 procent hoger op 664,54 punten. Koploper in de hoofdindex was Shell. Het olie- en gasconcern won bijna 4 procent, geholpen door de stijgende olieprijzen. Verder ging de Amsterdamse MidKap 0,2 procent vooruit tot 985,81 punten. Frankfurt steeg 0,8 procent dankzij een meevallende groei van de Duitse economie in het vierde kwartaal. Parijs klom 0,3 procent en de graadmeter in Londen won 0,5 procent.

Accor trek aandacht

Chipmachinemaker ASML ging licht hoger de handel uit. Het bedrijf heeft een grote bestelling gekregen van de Zuid-Koreaanse fabrikant van geheugenchips SK Hynix. Dat bedrijf neemt de komende vijf jaar voor zo'n 3,6 miljard euro zogeheten EUV-machines af. Die gaat SK Hynix gebruiken om nog snellere en energiezuinigere geheugenchips te fabriceren.

Elders in Europa trok Accor de aandacht. De Franse hotelgroep leed in het coronajaar 2020 een miljardenverlies, maar won op de beurs in Parijs toch zo'n 3 procent. De grootste hotelketen van Europa hoopt op een beter 2021, maar verwacht pas in 2023 terug te keren naar het niveau van voor de coronacrisis.

De euro noteerde op 1,2136 dollar, tegen 1,2151 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom ruim 2 procent in prijs tot 63,01 dollar. Brentolie werd eveneens meer dan 2 procent duurder, op 66,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

10 uur geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

12 uur geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

13 uur geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

13 uur geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

15 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

1 dag geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

1 dag geleden