Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer gaat aandeelhouders extra belonen

Wolters Kluwer gaat aandeelhouders extra belonen

ALPHEN A/D RIJN (ANP) - Informatie- en dataleverancier Wolters Kluwer gaat zijn aandeelhouders extra belonen door het aandeleninkoopprogramma voor 2022 te vergroten tot 1 miljard euro. Eerder had het bedrijf hier 600 miljoen euro voor vrijgemaakt. Er is dit jaar al voor 356 miljoen euro aan eigen aandelen ingekocht.

In een toelichting zegt topvrouw Nancy McKinstry van Wolters Kluwer dat het bedrijf een sterke eerste jaarhelft achter de rug heeft. Wolters Kluwer levert informatie en publicaties op juridisch, belastingtechnisch, financieel en medisch gebied. De omzet steeg met 14 procent tot 2,6 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. De aangepaste nettowinst ging met 21 procent omhoog naar 527 miljoen euro.

Het in de Amsterdamse AEX-genoteerde bedrijf verhoogt zijn prognoses voor de winstmarge en winst per aandeel in heel 2022 en zegt goed gepositioneerd te zijn om de economische en geopolitieke uitdagingen het hoofd te bieden.

Economische afkoeling

Wolters Kluwer ontstond in de jaren tachtig door de fusie van uitgeverijen Kluwer en Wolters-Samson en was in het verleden onder meer uitgever van de Bosatlas. Tegenwoordig is het bedrijf in meer dan 180 landen actief met 19.000 werknemers.

In een nadere toelichting zegt financieel directeur Kevin Entricken dat bij alle divisies groei was te zien. Volgens hem hebben artsen, juristen, advocaten en accountants de producten van Wolters Kluwer nodig om op de hoogte te blijven van de laatste ontwikkelingen. Vanwege die aanhoudende vraag is Wolters Kluwer minder gevoelig voor economische afkoeling, aldus de financieel topman.

Wel heeft Wolters Kluwer net als veel andere bedrijven te maken met de krapte op de arbeidsmarkt, waardoor het lastig kan zijn om nieuw personeel te vinden. Entricken zegt dat het daarom erg belangrijk is om een aantrekkelijke werkgever te zijn, om zo nieuw personeel aan te trekken en ook werknemers te behouden. Het bedrijf neemt volgens hem veel initiatieven op dit gebied.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

13 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

13 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

15 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

17 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

18 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

20 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

21 uur geleden