Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolters Kluwer-baas Nancy McKinstry gaat na 22 jaar met pensioen

Wolters Kluwer-baas Nancy McKinstry gaat na 22 jaar met pensioen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Wolters Kluwer-topvrouw Nancy McKinstry, een van de langstzittende bestuursvoorzitters van bedrijven aan de Amsterdamse beurs, gaat volgend jaar met pensioen. Dat heeft de informatieleverancier bekendgemaakt bij de presentatie van de jaarcijfers. McKinstry geldt al jarenlang als een van de bestbetaalde bestuurders aan het Damrak.

De 66-jarige McKinstry is sinds 2003 de hoogste baas bij de onderneming. In de internationale zakenwereld staat ze in hoog aanzien. Het Amerikaanse tijdschrift Fortune nam haar herhaaldelijk op in zijn lijst met machtigste zakenvrouwen buiten de Verenigde Staten. Onder haar leiding groeide het concern uit tot een grote wereldwijd actieve leverancier van onlinedata en sofwareoplossingen, bijvoorbeeld voor medici, boekhouders en juristen.

Volgens Wolters Kluwer vertrekt McKinstry in februari volgend jaar. Stacey Caywood is voorgedragen als haar opvolger. Zij werkt ook al jaren voor het bedrijf en is sinds 2020 hoofd van de gezondheidstak van Wolters Kluwer.

180 landen

Wolters Kluwer ontstond in de huidige vorm in 1987 toen uitgeverij Kluwer overgenomen dreigde te worden door branchegenoot Elsevier, iets waar het bestuur van Kluwer niets van wilde weten. Om die overname te voorkomen fuseerde Kluwer met Wolters Samsom tot Wolters Kluwer. Voorheen was het bedrijf onder meer bekend als uitgever van de Bosatlas.

Tegenwoordig bedient de onderneming klanten in meer dan 180 landen. Wolters Kluwer heeft wereldwijd ongeveer 21.400 medewerkers in dienst. De jaaromzet groeide vorig jaar met 6 procent naar 5,9 miljard euro. De winst ging met 7 procent vooruit tot 1,1 miljard euro. De laatste tijd investeert het bedrijf ook veel in kunstmatige intelligentie (AI).

Meer uit Financieel

Topman WEF: risico's op bubbelvorming beleggingen AI en crypto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

3 uur geleden
Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

6 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

7 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

20 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

1 dag geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden