Wolfsburg blijft op koers voor deelname Champions League
STUTTGART (ANP) - Wout Weghorst blijft met VfL Wolfsburg op koers voor deelname aan de Champions League. De nummer 3 van de Bundesliga won mede dankzij een doelpunt van Weghorst de uitwedstrijd tegen Stuttgart met 3-1.
Weghorst nam na een half uur de 0-2 voor zijn rekening. Hij kopte raak op aangeven van de Kroaat Josip Brekalo. Voor Weghorst was het zijn 20e doelpunt van het seizoen. Alleen landgenoten Roy Makaay (22 in 2004-2005 en 23 in 2003-2004) en Klaas-Jan Huntelaar (29 in 2011-2012) scoorden minimaal 20 keer in de Bundesliga.
Kort daarvoor had Philipp Förster namens de thuisploeg een penalty gemist. Wolfsburg nam snel de leiding via Xaver Schlager en Yannick Gerhardt maakte er halverwege de tweede helft 0-3 van. In blessuretijd redde Gonzalo Castro nog de eer.
Met nog vier duels te gaan staat Wolfsburg op de derde plaats met 5 punten meer dan Borussia Dortmund, dat een zege boekte op 1. FC Union Berlin: 2-0. Erling Haaland miste in de eerste helft een penalty maar in de rebound trof Reus doel. Raphaël Guerreiro bepaalde vlak voor tijd de eindstand.
Koploper Bayern won dinsdag al met 2-0 van Bayer Leverkusen. Bayern kan komend weekend de 31e landstitel veroveren.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
9 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
10 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
10 uur geleden