Wolfsburg blijft op koers voor deelname Champions League
STUTTGART (ANP) - Wout Weghorst blijft met VfL Wolfsburg op koers voor deelname aan de Champions League. De nummer 3 van de Bundesliga won mede dankzij een doelpunt van Weghorst de uitwedstrijd tegen Stuttgart met 3-1.
Weghorst nam na een half uur de 0-2 voor zijn rekening. Hij kopte raak op aangeven van de Kroaat Josip Brekalo. Voor Weghorst was het zijn 20e doelpunt van het seizoen. Alleen landgenoten Roy Makaay (22 in 2004-2005 en 23 in 2003-2004) en Klaas-Jan Huntelaar (29 in 2011-2012) scoorden minimaal 20 keer in de Bundesliga.
Kort daarvoor had Philipp Förster namens de thuisploeg een penalty gemist. Wolfsburg nam snel de leiding via Xaver Schlager en Yannick Gerhardt maakte er halverwege de tweede helft 0-3 van. In blessuretijd redde Gonzalo Castro nog de eer.
Met nog vier duels te gaan staat Wolfsburg op de derde plaats met 5 punten meer dan Borussia Dortmund, dat een zege boekte op 1. FC Union Berlin: 2-0. Erling Haaland miste in de eerste helft een penalty maar in de rebound trof Reus doel. Raphaël Guerreiro bepaalde vlak voor tijd de eindstand.
Koploper Bayern won dinsdag al met 2-0 van Bayer Leverkusen. Bayern kan komend weekend de 31e landstitel veroveren.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
4 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
4 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
23 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
23 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden