Wolfsburg blijft op koers voor deelname Champions League
STUTTGART (ANP) - Wout Weghorst blijft met VfL Wolfsburg op koers voor deelname aan de Champions League. De nummer 3 van de Bundesliga won mede dankzij een doelpunt van Weghorst de uitwedstrijd tegen Stuttgart met 3-1.
Weghorst nam na een half uur de 0-2 voor zijn rekening. Hij kopte raak op aangeven van de Kroaat Josip Brekalo. Voor Weghorst was het zijn 20e doelpunt van het seizoen. Alleen landgenoten Roy Makaay (22 in 2004-2005 en 23 in 2003-2004) en Klaas-Jan Huntelaar (29 in 2011-2012) scoorden minimaal 20 keer in de Bundesliga.
Kort daarvoor had Philipp Förster namens de thuisploeg een penalty gemist. Wolfsburg nam snel de leiding via Xaver Schlager en Yannick Gerhardt maakte er halverwege de tweede helft 0-3 van. In blessuretijd redde Gonzalo Castro nog de eer.
Met nog vier duels te gaan staat Wolfsburg op de derde plaats met 5 punten meer dan Borussia Dortmund, dat een zege boekte op 1. FC Union Berlin: 2-0. Erling Haaland miste in de eerste helft een penalty maar in de rebound trof Reus doel. Raphaël Guerreiro bepaalde vlak voor tijd de eindstand.
Koploper Bayern won dinsdag al met 2-0 van Bayer Leverkusen. Bayern kan komend weekend de 31e landstitel veroveren.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP/BELGA) - In navolging van meerdere Europese voetbalbonden heeft ook de Italiaanse bond (FIGC) aangekondigd niet achter de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino in maart te staan. De Zwitser ligt onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is zeer gecharmeerd van Viktor Tsygankov, de buitenspeler uit Oekraïne die Ajax deze week nog wil aantrekken.
39 minuten geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA staat op het punt om de boycot van alle competities van de FIFA in te trekken. Dat meldt persbureau Reuters woensdag op basis van anonieme bronnen. De UEFA zou toezeggingen hebben gekregen van de FIFA rond het omstreden investeringsplan dat leidde tot de boycot.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Voetballer Raheem Sterling is aangeklaagd voor gevaarlijk rijden, het bezit van lachgas, een onrechtmatige inhaalactie en het weigeren van een ademtest. Dat meldt een woordvoerder van de politie van Hampshire & Isle of Wight.
1 uur geledenLILLE (ANP/AFP) - Manchester City heeft de komst van Ayyoub Bouaddi afgerond. De 18-jarige middenvelder vertrekt bij Lille en heeft zijn handtekening onder een vijfjarig contract gezet.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord neemt geen supporters mee naar de komende uitduels met NEC en PEC Zwolle. De leiding van de club heeft deze maatregel genomen na het vuurwerkgeweld van afgelopen zondag in het uitduel met SC Cambuur, waarbij zeven fans van de thuisploeg gewond raakten.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Supporters van SC Cambuur snappen niet waarom fans van FC Twente zondag niet welkom zijn in Leeuwarden. "Het opvallende aan deze maatregel is dat supporters die nog moeten afreizen naar Leeuwarden gestraft worden voor iets waar ze part noch deel aan hebben. Of worden de supporters al gestraft voordat er überhaupt iets heeft voorgevallen? Hoe dan ook, een compleet absurde maatregel", laat de supportersvereniging Cambuur Culture weten.
4 uur geleden