Wolff ziet in onderzoek Horner probleem voor hele Formule 1
SAKHIR (ANP/RTR) - Het onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag van teambaas Christian Horner van Max Verstappens Red Bull straalt af op de hele Formule 1. Dat zei teambaas Toto Wolff van Mercedes.
"Er wordt nu druk gespeculeerd, we horen van alles en daarom is het zo belangrijk dat het onderzoek zorgvuldig wordt uitgevoerd, want deze problemen gaan niet alleen een team aan, maar de hele Formule 1", aldus de Oostenrijker, die als enige teambaas bij de testdagen in Bahrein iets wilde zeggen over het delicate onderzoek.
Energiedrankfabrikant Red Bull laat momenteel een onafhankelijke instantie onderzoek doen naar de beschuldigingen van een vrouwelijk teamlid van Red Bull over grensoverschrijdend gedrag van Horner. De teambaas is al ondervraagd. Hij ontkent de aantijgingen en is ook in functie gebleven. De Formule 1 heeft te kennen gegeven dat het de kwestie zo snel als mogelijk 'opgehelderd' wil zien.
"Het moet duidelijk zijn dat de Formule 1 staat voor inclusiviteit, gelijkheid, eerlijkheid en diversiteit", zei Wolff. "Daar moeten wij niet alleen over praten, maar dag in dag uit naar handelen. Dat is de norm, want we zijn een mondiale, populaire sport en we zijn rolmodellen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
21 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geleden