Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolff keert terug als bondscoach Nederlandse baansprinters

Wolff keert terug als bondscoach Nederlandse baansprinters

APELDOORN (ANP) - René Wolff keert bij de Nederlandse wielerbond KNWU terug als bondscoach van de baansprinters. De 43-jarige Duitser volgt Hugo Haak op, die na de succesvol verlopen Olympische Spelen in Japan zijn vertrek aankondigde. Wolff neemt met ingang van 1 februari de taken over van de 30-jarige Haak, die afgelopen maand op het Sportgala voor de tweede keer werd benoemd tot Coach van het Jaar.

De Duitser werkte tussen 2010 en 2017 ook al bij de KNWU als bondscoach van de sprintploeg. Wolff vertrok omdat hij het beschikbare budget niet toereikend vond om optimaal naar de Spelen van Tokio toe te werken. Hij werd prestatiemanager bij sportkoepel NOC*NSF, maar keerde een jaar later als bondscoach van Nieuw-Zeeland terug op de wielerbaan. De Duitser gaat nu weer in Nederland aan de slag.

"Ik vind het een eer om het werk van Hugo voort te mogen zetten", zegt Wolff, die onder anderen de olympisch kampioenen Harrie Lavreysen en Shanne Braspennincx en de al jaren ongenaakbare teamsprinters onder zijn hoede krijgt. "Ik heb met bewondering gevolgd wat hij de afgelopen jaren heeft neergezet. Het is voor mij een enorme uitdaging om met deze succesvolle groep toe te werken naar de volgende Olympische Spelen van Parijs in 2024. Ik kijk ernaar uit om met de topsportgroep aan de slag te gaan en hen te helpen een volgende stap te maken."

Wolff sluit in februari op het trainingskamp van de sprinters in Portugal aan bij de ploeg. "Ik denk dat René de aangewezen persoon is om het baansprintprogramma de volgende impuls te geven en kijk met veel vertrouwen uit naar de samenwerking", aldus hoofdcoach Jan van Veen.

Meer uit Sport

Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

14 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

15 uur geleden
Essent tot en met 2030 sponsor schaatsteam Orie en Kramer

DEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.

17 uur geleden
Russell start achteraan in Singapore als straf voor motorwissel

SINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.

17 uur geleden
Volleybalsters naar WK in 2027 in de VS en Canada

NIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.

18 uur geleden
KNSB wijzigt selectie schaatsers voor WK en ploegenachtervolging

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.

18 uur geleden
Djokovic wint voor de zevende keer China Open na opgave De Minaur

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.

19 uur geleden