Wolff: Hamilton op het punt van verlengen contract bij Mercedes
MÜNCHEN (ANP) - Wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton staat op het punt zijn contract bij Mercedes te verlengen. Dat zei teambaas Toto Wolff op de Duitse zender RTL. "We zijn dicht bij een akkoord", aldus de Oostenrijker, die nog altijd geen concrete termijn noemde. "Het zal binnenkort gebeuren."
Hamilton veroverde vorig jaar voor de zevende keer de wereldtitel en evenaarde het record van de Duitse racelegende Michael Schumacher. De Brit kan dit jaar voor zijn achtste titel gaan, maar nog altijd heeft hij geen nieuwe verbintenis met de Duitse renstal, bij wie hij zes van zijn zeven titels won.
Begin deze week zei Wolff nog dat advocaten hard aan het werk waren om de nieuwe afspraken op papier te zetten. De teambaas heeft altijd volgehouden dat het contract er komt, maar de onderhandelingen duren beduidend langer dan gepland. Volgens Wolff staat de handtekening van Hamilton op papier voor de testraces in Bahrein van 12 tot en met 14 maart, twee weken voor de openingsrace, de Grand Prix van Bahrein.
Hij verwacht niet dat Hamilton een langjarige overeenkomst aangaat. "Een driejarige deal is niet realistisch. Lewis is wel heel belangrijk voor het team en voor het merk Mercedes, maar het landschap in de Formule 1 verandert", doelde hij op de grote regelwijzigingen die vanaf 2022 ingaan en de drastisch verlaagde budgetten in de koningsklasse. "Dat zijn allemaal factoren die een rol spelen in de gesprekken."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
12 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden