Wolff eist ferm optreden FIA bij overschrijden budgetplafond
SINGAPORE (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team Mercedes vindt dat de internationale autosportfederatie FIA "krachtig moet optreden" als het klopt dat teams het budgetplafond van 2021 hebben overschreden. "Dat kostenplafond is een van de belangrijkste regels die is ingevoerd om een eerlijker speelveld te creëren. Het is van groot belang dat deze regels worden nageleefd", aldus Wolff op motorsport.com. "Het lijkt me dat FIA-voorzitter Mohammed Bin Sulayem nu leiderschap en integriteit moet tonen."
Volgens de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport en het Duitse blad Auto, Motor und Sport hebben met name Red Bull Racing, het team van wereldkampioen Max Verstappen, en Aston Martin meer uitgegeven dan de maximaal toegestane 145 miljoen dollar om de auto's te ontwikkelen en tijdens het jaar te verbeteren. In het geval van Aston Martin zou het gaan om een kleine overtreding, maar bij Red Bull zou er sprake zijn van een forse overschrijding.
Op overtredingen van de financiële regels staan sancties, die in zwaarte variëren van een boete of puntenaftrek en in het ergste geval uitsluiting van de Formule 1.
Overschrijding
"Ik heb op dit moment geen informatie of Red Bull in overtreding is en om hoeveel geld het gaat, maar het is een publiek geheim in de paddock dat er één team is dat het budget heel fors heeft overschreden", aldus Wolff.
Teambaas Christian Horner van Red Bull ontkende vrijdag na de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Singapore dat zijn renstal meer heeft uitgegeven dan toegestaan. "We hebben alle financiële gegevens in maart ingeleverd bij de FIA. Ik denk dat onze uitgaven onder de grens zijn gebleven, maar het is aan de FIA om daarover te oordelen", zei hij.
De FIA meldde in een korte verklaring dat het de laatste hand legt aan de financiële gegevens die de teams over het jaar 2021 hebben ingeleverd. "Eventuele overtredingen zullen worden behandeld volgens de formele procedures die in het reglement zijn vastgelegd", aldus de FIA, die niet inging op de verdachtmakingen aan het adres van Red Bull en Aston Martin.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
11 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
12 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
16 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden