Wolf ontsnapt in DierenPark Amersfoort
AMERSFOORT (ANP) - In DierenPark Amersfoort is maandagmorgen een wolf ontsnapt. Bezoekers van de dierentuin zijn via de omroepinstallatie van het park en via een Burgernetmelding opgeroepen om naar binnen te gaan. De wolf loopt los door het park.
Een deel van de dierentuin is ontruimd om de wolf te zoeken. Tal van dierenverzorgers lopen in dat gebied op zoek naar het ontsnapte dier. Als ze hem vinden is het volgens de verzorgers de bedoeling dat de wolf wordt verdoofd, zodat hij meegenomen kan worden. Volgens een van de verzorgers zouden er zelfs meer wolven los rondlopen. Het is nog niet bekend hoeveel wolven het dierenpark heeft.
Verzorgers hebben bezoekers van het park na de ontsnapping gerust proberen te stellen, door te melden dat wolven banger zijn voor mensen dan omgekeerd. De kans dat een wolf een mens aanvalt is klein.
In november vorig jaar ontsnapten twee chimpansees uit hun kooi in dezelfde dierentuin. Dat gebeurde nadat een verzorger een deur niet goed had gesloten. De chimpansees werden doodgeschoten omdat ze agressief waren naar medewerkers van de dierentuin. Verdoven van de dieren had te veel tijd gekost, bleek uit onderzoek. Er was toen sprake van een levensgevaarlijke situatie, zeiden deskundigen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.
6 uur geleden