Wolf meteen op agenda van nieuwe Staten Gelderland
ARNHEM (ANP) - De toekomst van de wolf staat woensdag meteen op de agenda van de eerste gewone vergadering van Provinciale Staten in Gelderland. BoerBurgerBeweging (BBB), gekend tegenstander van de wolf in Nederland, heeft er vorige week een spoeddebat over aangevraagd. BBB wil dat Gelderland schieten op wolven gaat toestaan. Volgens de partij kan dat ondanks de strikte Europese beschermingsregels voor het roofdier.
BBB wil afschot van wolven die te dicht in de buurt van mensen komen, die in de buurt van vee zitten of die landbouwhuisdieren hebben aangevallen. Jachtaktehouders zouden een ontheffing moeten krijgen om op dergelijke wolven te schieten. De provinciale faunabeheerders moeten een plan maken hoe ze in de toekomst duurzaam met wolven willen omgaan, aldus de partij.
Volgens de Gelderse fractie van BBB zouden andere Europese landen al gebruik maken van ruimte die de regels bieden om wolven aan te pakken. De fractie stelt dat aan de wolf "ten onrechte een meerwaarde wordt toegekend voor wat betreft de biodiversiteit". Daarvoor zou geen wetenschappelijk bewijs zijn.
In Gelderland zitten de meeste wolven van Nederland. Volgens wolvendeskundigen vallen wolven op de Veluwe nauwelijks vee aan, omdat er ruim voldoende wild rondloopt. BBB bezet 14 van de 55 Statenzetels in Gelderland. Gelderland heeft nog geen nieuw college van Gedeputeerde Staten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA praten maandag onder leiding van informateur Sybrand Buma verder over de formatie. De twee partijen hebben nog ruim een week om samen een document op te stellen dat kan dienen als basis voor de rest van de kabinetsformatie. Op 9 december moet het af zijn, wat volgens de partijen zeker gaat lukken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sharon Dijksma verwijt de landelijke politiek "halfhartigheid" in de houding naar het lokale bestuur. De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) reageerde bij Buitenhof op de advertentie in De Limburger waarin lokale bestuurders protesteren tegen intimidatie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties "houdt overal rekening mee" bij de acties van de Verenigde Staten rond Venezuela. In WNL Op Zondag zei de BBB-bewindsman dat we "niet kunnen denken dat het lekker rustig is voor de eilanden". Hij bedoelt daarmee Aruba, Bonaire en Curaçao die niet ver van Venezuela liggen.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De overstap van Eerste Kamerlid Arie Griffioen van BBB naar D66 doet BBB-partijleider Caroline van der Plas pijn. Na afloop van een algemene ledenvergadering in Apeldoorn zei Van der Plas dat ze het moeilijk te begrijpen vindt dat Griffioen overstapt naar D66, een partij die volgens Van der Plas recht tegenover BBB staat.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - De BBB doet in 29 gemeenten mee aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. De opvallendste gemeente waar de partij meedoet is Amsterdam. In Friesland doen met acht gemeenten de meeste mee.
1 dag geledenBLOEMENDAAL (ANP) - De SP doet met de nieuwe afdeling Bloemendaal-Heemstede mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Bloemendaal. Voormalig voorzitter van de vakbond FNV Tuur Elzinga is de lijsttrekker voor de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma heeft via zijn woordvoerder uitspraken genuanceerd die hij eerder vrijdag deed over de kabinetsformatie. Hij zei toen dat de optie van een kabinet met zowel GroenLinks-PvdA als de VVD definitief is "afgevallen". Hij laat nu weten dat hij bedoelde dat de VVD een blokkade heeft opgeworpen voor samenwerking met GroenLinks-PvdA, en dat hij "tot op heden geen reden" heeft "om aan te nemen dat dat is veranderd".
2 dagen geleden