Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wolf meteen op agenda van nieuwe Staten Gelderland

Wolf meteen op agenda van nieuwe Staten Gelderland

ARNHEM (ANP) - De toekomst van de wolf staat woensdag meteen op de agenda van de eerste gewone vergadering van Provinciale Staten in Gelderland. BoerBurgerBeweging (BBB), gekend tegenstander van de wolf in Nederland, heeft er vorige week een spoeddebat over aangevraagd. BBB wil dat Gelderland schieten op wolven gaat toestaan. Volgens de partij kan dat ondanks de strikte Europese beschermingsregels voor het roofdier.

BBB wil afschot van wolven die te dicht in de buurt van mensen komen, die in de buurt van vee zitten of die landbouwhuisdieren hebben aangevallen. Jachtaktehouders zouden een ontheffing moeten krijgen om op dergelijke wolven te schieten. De provinciale faunabeheerders moeten een plan maken hoe ze in de toekomst duurzaam met wolven willen omgaan, aldus de partij.

Volgens de Gelderse fractie van BBB zouden andere Europese landen al gebruik maken van ruimte die de regels bieden om wolven aan te pakken. De fractie stelt dat aan de wolf "ten onrechte een meerwaarde wordt toegekend voor wat betreft de biodiversiteit". Daarvoor zou geen wetenschappelijk bewijs zijn.

In Gelderland zitten de meeste wolven van Nederland. Volgens wolvendeskundigen vallen wolven op de Veluwe nauwelijks vee aan, omdat er ruim voldoende wild rondloopt. BBB bezet 14 van de 55 Statenzetels in Gelderland. Gelderland heeft nog geen nieuw college van Gedeputeerde Staten.

Meer uit Politiek

VVD steunt wet vuurwerkverbod onder voorwaarden

DEN HAAG (ANP) - De VVD steunt de wet voor een algeheel vuurwerkverbod van GroenLinks-PvdA en de Partij voor de Dieren. Dat bevestigde de partij na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarmee is de wet dichter bij een Kamermeerderheid. De VVD stelt nog wel drie voorwaarden aan de steun.

11 uur geleden
Defensie vindt alsnog beelden Hawija, minister wil onderzoek

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie heeft alsnog videobeelden teruggevonden die de ochtend na het bombardement op Hawija zijn gemaakt door een Nederlandse F-16. De zoektocht werd ingezet nadat de Volkskrant maandag had gemeld dat de beelden onvindbaar zijn.

13 uur geleden
Commissie: toeslagenaffaire had grote rol bij uithuisplaatsingen

DEN HAAG (ANP) - Het schandaal rond de kinderopvangtoeslag speelde een grote rol bij de uithuisplaatsing van kinderen uit gedupeerde gezinnen. Dat concludeert een onafhankelijke commissie onder leiding van Mariëtte Hamer die daar onderzoek naar heeft gedaan in een donderdag gepubliceerd rapport. De gevolgen voor de getroffen kinderen laten zich "tot op de dag van vandaag" voelen.

14 uur geleden
Kamer kritisch op wijzigingen jeugdzorg, oppositie wil meer geld

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is kritisch over de manier waarop het kabinet de problemen in de jeugdzorg wil aanpakken. De sector is te versnipperd, waardoor kinderen te lang op hulp moeten wachten of niet de juiste hulp of bescherming krijgen. Door de "lappendeken" van instanties, regionale netwerken, gemeenten en zorgaanbieders met allemaal hun eigen taken en verantwoordelijkheden kan het ook grondig mislopen, zoals met het mishandelde pleegmeisje in Vlaardingen, zien partijen.

1 dag geleden
Adviesraden: organiseer asielopvang beter en bespaar 1 miljard

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber kan 1 miljard euro besparen door de asielopvang beter te organiseren. Dure noodopvangplekken zijn dan niet meer nodig, stellen de Adviesraad Migratie (AM) en de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) in een adviesbrief. Hun aanbevelingen schuren met het beleid van de PVV-bewindsvrouw. Zo raden ze aan om afspraken te maken over de verdeling van asielzoekers, terwijl Faber juist een streep wil trekken door de spreidingswet die dit moet regelen.

1 dag geleden
Kiesstelsel op schop: 125 Kamerleden worden in provincies gekozen

DEN HAAG (ANP) - Het kiesstelsel gaat flink op de schop, als het aan minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark ligt. De NSC-minister stelt voor om 125 van de 150 Tweede Kamerleden te laten kiezen via regionale kiesdistricten. Dat betekent dat een politieke partij voortaan niet meer één landelijke lijst met kandidaten samenstelt, maar dat er in twaalf districten afzonderlijke lijsten komen met regionale kandidaten. Ingewijden bevestigen berichtgeving hierover van RTL Nieuws, dat een nog vertrouwelijke brief hierover in handen heeft.

1 dag geleden
Oppositie fel tegen coalitiepartijen over gemeentefinanciën

DEN HAAG (ANP) - Alle oppositiepartijen hebben uitgehaald naar het kabinet en de coalitiepartijen om het korten van het gemeentefonds volgend jaar. BBB was tijdens een Tweede Kamerdebat de enige coalitiepartij die zei dat er echt meer geld moest naar de gemeentekas. De andere drie regeringspartijen waren voorzichtiger en wezen vooral naar de voorjaarsnota, wat zorgde voor kritiek van de oppositie.

1 dag geleden