Wolf doodgereden op A2 bij Vught
VUGHT (ANP) - Een wolf is vrijdagmorgen doodgereden op de snelweg A2 bij Vught. Het dode dier is opgehaald voor nader onderzoek naar de exacte doodsoorzaak en de herkomst, aldus een woordvoerder van BIJ12, de organisatie die voor de provincies wolvenzaken afhandelt.
Voorbijgangers zagen het dode dier liggen in de middenberm van de snelweg richting Den Bosch. Zij waarschuwden de politie en Rijkswaterstaat. Deze diensten hebben BIJ12 ingeschakeld, want dat gebeurt altijd bij de vondst van een dode wolf. De Wageningen Universiteit en een onderzoekslaboratorium van de Universiteit Utrecht kijken wat er precies is gebeurd.
De wolf bij Vught is voor zover bekend het derde roofdier dat dit jaar is omgekomen in het verkeer. Eerder sneuvelden wolven bij Beesd (Gelderland) en Hoogersmilde (Drenthe). In deze tijd van het jaar doorkruisen veel jonge wolven het land op zoek naar een eigen territorium. In de buurt van Vught en Beesd zit geen wolvenroedel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
9 uur geleden