Wolf doodgereden op A2 bij Vught
VUGHT (ANP) - Een wolf is vrijdagmorgen doodgereden op de snelweg A2 bij Vught. Het dode dier is opgehaald voor nader onderzoek naar de exacte doodsoorzaak en de herkomst, aldus een woordvoerder van BIJ12, de organisatie die voor de provincies wolvenzaken afhandelt.
Voorbijgangers zagen het dode dier liggen in de middenberm van de snelweg richting Den Bosch. Zij waarschuwden de politie en Rijkswaterstaat. Deze diensten hebben BIJ12 ingeschakeld, want dat gebeurt altijd bij de vondst van een dode wolf. De Wageningen Universiteit en een onderzoekslaboratorium van de Universiteit Utrecht kijken wat er precies is gebeurd.
De wolf bij Vught is voor zover bekend het derde roofdier dat dit jaar is omgekomen in het verkeer. Eerder sneuvelden wolven bij Beesd (Gelderland) en Hoogersmilde (Drenthe). In deze tijd van het jaar doorkruisen veel jonge wolven het land op zoek naar een eigen territorium. In de buurt van Vught en Beesd zit geen wolvenroedel.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Ook de laatste avond en nacht blijven er extra veiligheidsmaatregelen gelden voor Matrixx at the Park in het Nijmeegse Hunnerpark. Dat meldt de gemeente Nijmegen vrijdag. De politie mag daardoor preventief blijven fouilleren. Op donderdagavond werden er negen slag- en steekwapens ingenomen bij fouilleeracties.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - IJsstadion Thialf in het Friese Heerenveen is onlangs getroffen door een cyberaanval. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. Volgens haar is de impact van de aanval "nihil".
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep in de rechtszaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken, meldt advocaat Sébas Diekstra vrijdag. Daarover zijn de nabestaanden van het meisje "voorzichtig opgelucht", zegt hij. Vorige week werd de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland vrijgesproken in de zaak.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Willem Holleeder zit niet meer gevangen in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught. Hij is vrijdagochtend overgeplaatst naar een minder zwaar beveiligde gevangenis in Krimpen aan den IJssel. Zijn advocaat Chaimae Ihataren heeft dat bevestigd na een bericht van RTL Boulevard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de ANWB-alarmcentrale zijn door de bosbranden in Frankrijk en Spanje "tientallen meldingen" binnengekomen van Nederlandse vakantiegangers. Het gaat onder meer om geëvacueerde mensen die vragen hebben over de extra kosten die zij maken of over hun achtergelaten spullen. Volgens een woordvoerder zijn er nog geen meldingen van schade of letsel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De staat schendt niet zijn verplichtingen tegenover de omwonenden van Tata Steel. Dat heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag besloten. Stichting Gezondheid op 1 had een kort geding aangespannen, omdat de staat tijdens het maken van klimaatafspraken met het bedrijf te weinig onderzoek zou doen naar de gezondheidseffecten voor omwonenden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag acht jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29) in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. M. zou hem met zijn zakmes hebben gestoken in zijn hals, hoofd en lichaam. Het slachtoffer had 33 steekwonden en 102 snijwonden. Zijn hals was grotendeels doorgesneden.
3 uur geleden