Wolf doodde 15 schapen in Overijssel
UTRECHT (ANP) - Een wolf heeft in augustus vijftien schapen gedood in Kallenkote, op de grens van Overijssel en Drenthe. Het roofdier beet acht dieren dood en zeven andere schapen moesten afgemaakt worden wegens ernstige verwondingen. In Drenthe en ook in Friesland hebben nog steeds de meeste wolvenaanvallen op vee plaats, blijkt uit de donderdag bekendgemaakte, nieuwste cijfers van BIJ12, het bureau dat voor de provincies wolvenzaken afhandelt.
In Drenthe leven twee van de negen wolvenroedels die Nederland telt. Roedels bestaan uit een ouderpaar, jonge wolven en pasgeboren welpen. Vooral rond Appelscha en Elsloo in Friesland en in de buurt van Dwingeloo en Vledder in Drenthe zijn in augustus schapen aangevallen door wolven. Het is volgens wolvenexperts waarschijnlijk dat wolven uit de Drentse roedels ook toeslaan in Overijssel en Friesland.
In de buurt van Ermelo, Uddel en Emst in Gelderland was in augustus ook een toename van wolvenaanvallen te zien. In Noord-Gelderland zitten drie van de zeven Gelderse roedels. Zeker twintig schapen werden aangevallen of gedood. Het schaap dat in juli in Rilland in Zeeland werd gedood was het slachtoffer van een hond, is uit DNA-onderzoek gebleken.
De provincies Drenthe en Gelderland en de Gelderse gemeente Nunspeet hebben bij de Europese Commissie aangedrongen op maatregelen tegen de wolf. Nunspeet wil voor een halfjaar toestemming om het dier in bepaalde gebieden af te schieten. De wolf is zwaar beschermd en mag tot nu toe op grond van Europese regels niet worden verstoord, bejaagd of gedood.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
5 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
9 uur geleden