Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WOII-bom bij Tesla-fabriek in Duitsland tot ontploffing gebracht

WOII-bom bij Tesla-fabriek in Duitsland tot ontploffing gebracht

BERLIJN (ANP/DPA) - Een bom uit de Tweede Wereldoorlog die gevonden werd in de buurt van een Tesla-fabriek bij Berlijn, is zaterdag gecontroleerd tot ontploffing gebracht. Dat zegt Nico Bauermeister, het hoofd van de plaatselijke dienst voor de openbare orde.

De barrière rondom het terrein is opgeheven en bewoners en werknemers van bedrijven in het gebied kunnen terugkeren. Ook delen van de Tesla-fabriek moesten eerder worden geëvacueerd. Een woordvoerster van de fabrikant van elektrische auto's zei dat daar in het weekend in elk geval geen productie plaatsvond.

De bom woog 250 kilogram. Het was onveilig om het explosief te verwijderen en daarom werd besloten de bom ter plekke tot ontploffing te brengen.

Het incident had geen gevolgen voor een protestkamp tegen Tesla in hetzelfde bos als waar de bom werd gevonden. Demonstranten hebben daar een kamp opgetuigd met boomhutten en tenten in een poging om uitbreiding van de fabriek te blokkeren.

Meer uit Financieel

Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

54 minuten geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

1 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

1 uur geleden
Waarde bitcoin op hoogste stand in elf weken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.

1 uur geleden
ASML wil met Europese techconcerns lobbyen voor sterkere sector

VELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.

2 uur geleden
Brussel gaat nauwer toezien op handel en voorraden brandstoffen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.

3 uur geleden
Danse Macabre helpt de Efteling aan iets meer bezoekers

KAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.

3 uur geleden