WOII-bom bij Tesla-fabriek in Duitsland tot ontploffing gebracht
BERLIJN (ANP/DPA) - Een bom uit de Tweede Wereldoorlog die gevonden werd in de buurt van een Tesla-fabriek bij Berlijn, is zaterdag gecontroleerd tot ontploffing gebracht. Dat zegt Nico Bauermeister, het hoofd van de plaatselijke dienst voor de openbare orde.
De barrière rondom het terrein is opgeheven en bewoners en werknemers van bedrijven in het gebied kunnen terugkeren. Ook delen van de Tesla-fabriek moesten eerder worden geëvacueerd. Een woordvoerster van de fabrikant van elektrische auto's zei dat daar in het weekend in elk geval geen productie plaatsvond.
De bom woog 250 kilogram. Het was onveilig om het explosief te verwijderen en daarom werd besloten de bom ter plekke tot ontploffing te brengen.
Het incident had geen gevolgen voor een protestkamp tegen Tesla in hetzelfde bos als waar de bom werd gevonden. Demonstranten hebben daar een kamp opgetuigd met boomhutten en tenten in een poging om uitbreiding van de fabriek te blokkeren.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.
4 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse regering krijgt een onvoldoende van het bedrijfsleven voor haar economisch beleid. In een peiling van het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo onder ongeveer 6300 Duitse ondernemingen wordt een negatief oordeel uitgesproken over het beleid van de regering van bondskanselier Friedrich Merz. Hij heeft het stimuleren van de kwakkelende Duitse economie juist tot prioriteit gemaakt.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De kaarten- en advertentiediensten van Apple krijgen toch niet te maken met strengere marktregels in de Europese Unie. In november meldde de Europese Commissie nog dat Apple Ads en Apple Maps mogelijk zo machtig zijn dat ze gedwongen ruimte moeten bieden aan concurrenten. Na protest concludeert het dagelijkse EU-bestuur dat het Amerikaanse techbedrijf een te kleine speler is op het vlak van digitale kaarten en advertenties.
11 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt, ondanks de gestegen gas- en elektriciteitsprijzen. Ook de omzet liep terug, meldt het Zweedse bedrijf in zijn resultaten.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij zich niet moet bemoeien met de overname van Warner Bros. Discovery. Dat zei hij in een interview met NBC News. Netflix en Paramount Skydance willen Warner Bros. Discovery al langere tijd overnemen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) wil een einde aan het delen van weddenschappen via bijvoorbeeld sociale media. Dit is een manier van reclame die ook bij kwetsbare groepen terecht kan komen en dat mag niet, stelt de Ksa. De toezichthouder roept aanbieders van onlinekansspelen daarom op te stoppen met de 'Deel je bet'-optie.
2 uur geleden