Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WOII-bom bij Tesla-fabriek in Duitsland tot ontploffing gebracht

WOII-bom bij Tesla-fabriek in Duitsland tot ontploffing gebracht

BERLIJN (ANP/DPA) - Een bom uit de Tweede Wereldoorlog die gevonden werd in de buurt van een Tesla-fabriek bij Berlijn, is zaterdag gecontroleerd tot ontploffing gebracht. Dat zegt Nico Bauermeister, het hoofd van de plaatselijke dienst voor de openbare orde.

De barrière rondom het terrein is opgeheven en bewoners en werknemers van bedrijven in het gebied kunnen terugkeren. Ook delen van de Tesla-fabriek moesten eerder worden geëvacueerd. Een woordvoerster van de fabrikant van elektrische auto's zei dat daar in het weekend in elk geval geen productie plaatsvond.

De bom woog 250 kilogram. Het was onveilig om het explosief te verwijderen en daarom werd besloten de bom ter plekke tot ontploffing te brengen.

Het incident had geen gevolgen voor een protestkamp tegen Tesla in hetzelfde bos als waar de bom werd gevonden. Demonstranten hebben daar een kamp opgetuigd met boomhutten en tenten in een poging om uitbreiding van de fabriek te blokkeren.

Meer uit Financieel

Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

55 minuten geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

1 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

2 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

2 uur geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

3 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

3 uur geleden
Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

4 uur geleden