Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woensdagavond nieuwe poging om schip bij Maastricht los te maken

Woensdagavond nieuwe poging om schip bij Maastricht los te maken

MAASTRICHT (ANP) - Rijkswaterstaat is woensdagavond bezig met een nieuwe poging om het vrachtschip los te trekken dat zaterdag tegen de stuw bij Borgharen botste, zegt een woordvoerder. De eerste poging om het schip weg te halen mislukte dinsdag. Bij de nieuwe poging "is inmiddels wat beweging te zien", meldt Rijkswaterstaat.

Om het schip zo licht mogelijk te maken is het resterende zand eruit gehaald en zijn de luiken van de laadruimte verwijderd. Ook is het gebied rondom het schip gebaggerd. Vanaf een "stevig verankerd" lierponton wordt het vaartuig nu voorzichtig losgetrokken. "We bekijken op dit moment of de krachten op de lier verhoogd kunnen worden om zo het schip verder in beweging te krijgen."

Het scheepvaartverkeer op de Maas is sinds maandagavond tussen Born en Ternaaien gestremd vanwege de pogingen om het schip los te trekken. Een woordvoerder liet eerder weten dat er al minder werd gevaren door de stremming van het Julianakanaal, maar dat de bedrijven die er nog wel varen hun vrachten nu tijdelijk via de weg moeten vervoeren.

Het schip botste zaterdag tegen de stuw in Borgharen bij Maastricht nadat het door de sterke stroming op de Maas in de problemen was geraakt. Het vaartuig maakte water en zonk. De tweekoppige bemanning bleef ongedeerd.

Meer uit Binnenland

Twee mannen aangehouden voor bedreigen schrijfster Lale Gül

UTRECHT (ANP) - Twee mannen zijn aangehouden omdat ze schrijfster en columnist Lale Gül zouden hebben bedreigd. "Ik ben verheugd dat deze mensen - die op dagelijkse basis mijn vrijheid beperken en mijn leven heel ingewikkeld maken en verzuren - hun verdiende loon krijgen. Politie, bedankt", schrijft Gül op X.

11 minuten geleden
Introductieweken studenten nemen maatregelen bij hitte

UTRECHT (ANP) - Organisatoren van introductieweken voor studenten nemen maatregelen bij hoge temperaturen. Komende week kan het op veel plekken tropisch warm worden, voorspelt Weeronline. Onder meer in Utrecht en Leiden beginnen maandag de introductieweken.

16 minuten geleden
Veldkamp noemt plan Israël voor bezetten Gaza-Stad verkeerde stap

DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken noemt het "een verkeerde stap" dat Israël Gaza-Stad wil bezetten. In een interview met het Nederlands Dagblad zegt de NSC-minister dat hij geen nieuwe sancties wil instellen na het besluit van de regering van premier Benjamin Netanyahu.

47 minuten geleden
Media willen Wiersma tot openbaarheid uitstootgegevens dwingen

DEN HAAG (ANP) - Follow the Money, Omroep Gelderland en NRC stappen naar de rechter om demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw) te dwingen uitstootgegevens van landbouwbedrijven te openbaren. Ze spannen een kort geding aan tegen de minister, omdat die geen gehoor geeft aan een eerdere uitspraak van de rechtbank in Zwolle om de gegevens te openbaren. Volgens de betrokken media is Wiersma, tegen het advies van haar ambtenaren in, in beroep gegaan tegen die uitspraak.

1 uur geleden
Tegelveiling Pieterburen levert 10.000 euro op

PIETERBUREN (ANP) - De veiling van tegeltjes uit de bassins in de voormalige zeehondenopvang in Pieterburen heeft ruim 10.000 euro opgebracht. Het geld is bestemd voor het zeehondenziekenhuis in de nieuwe opvang in Lauwersoog.

1 uur geleden
Nederlands vliegtuig opgestegen voor droppings boven Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het vliegtuig dat de eerste Nederlandse hulpmiddelen boven Gaza dropt, is opgestegen vanuit Jordanië. Een woordvoerster van Defensie zegt dat meer informatie naar buiten komt als het toestel weer geland is.

1 uur geleden
Politie onderzoekt brand Eindhoven, over oorzaak nog niets bekend

EINDHOVEN (ANP) - De politie gaat vrijdag onderzoek doen naar de brand aan de Brahmslaan in Eindhoven. Het onderzoek kan pas beginnen als de woning veilig is. Wanneer dat zal zijn, is nog niet duidelijk. "Over de oorzaak van de brand valt nu nog niks te zeggen", aldus de politie.

1 uur geleden