Woensdag uitspraak in hoger beroep KNGU in zaak-Wevers
ARNHEM (ANP) - Het gerechtshof in Arnhem doet woensdagochtend schriftelijk uitspraak in het hoger beroep dat gymnastiekunie KGNU heeft ingesteld tegen de uitkomst van het kort geding van turncoach Vincent Wevers. De gymnastiekunie ging in hoger beroep omdat de uitspraak volgens de KNGU op meerdere punten niet juist zou zijn. De zitting diende maandag.
De rechter vorderde de KNGU op 18 juni om Wevers bij sportkoepel NOC*NSF voor te dragen voor de Spelen en "alles te doen wat in haar macht ligt" om te bevorderen dat de sportkoepel een accreditatie aan hem verstrekt. De rechter verbond daar ook een dwangsom van 200.000 euro aan. Volgens de voorzieningenrechter had de bond onvoldoende kunnen onderbouwen dat er zwaarwegende redenen zijn om Wevers thuis te laten.
De KNGU kondigde begin april aan om Wevers niet voor te dragen als lid van het coachteam voor de Spelen in Tokio. Dat team bestaat uit bondscoach Bram van Bokhoven, Aimee Boorman en José van der Veen. Achter dat besluit staat de bond nog steeds en daarom vroeg het een zogeheten turbospoedappel aan. "Onze beslissing om Vincent niet voor te dragen heeft vooral te maken gehad met een moreel besef", zei algemeen directeur Marieke van der Plas op de zitting.
Wangedrag
De coach en vader van turnsters Sanne en Lieke Wevers werd vorig jaar tijdelijk geschorst nadat hij was beschuldigd van wangedrag. Er loopt een tuchtrechtelijk onderzoek naar hem via het Instituut Sportrechtspraak (ISR). "We hebben de olympische waardes hoog in het vaandel staan. De vraag is of je dan een coach wilt voordragen die beschuldigd wordt van grensoverschrijdend gedrag", aldus Van der Plas. De bond wilde ook onrust binnen de ploeg wegnemen.
Wevers, die een kort geding aanspande, koos er naar eigen zeggen voor om tot aan de olympische kwalificaties van afgelopen weekend de begeleiding van zijn eigen sporters op zich te nemen. "Het gaat om bikkelharde wedstrijden, want je moet eerst nog op de Spelen zien te komen. Ik wilde tot aan de kwalificaties maximale begeleiding leveren."
Wevers vindt enige nuance daarom op zijn plaats. "Natuurlijk heb ik respect voor de begeleidingsstaf, maar het gaat in deze sport ook om veiligheid en vertrouwen tussen coach en sporter. We hebben vijf jaar naar dit moment toegewerkt, zoiets kun je niet ineens overdragen aan andere coaches. Voor mij persoonlijk is het ook een drama, maar het gaat niet om Vincent Wevers als persoon. Het gaat om de sport en de sporters. Ik hoop dat er een scheiding wordt gemaakt tussen het onafhankelijk onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag van Verinorm, het nog lopende tuchtrechtelijke onderzoek en de rechtsgang. Ik heb respect voor alle melders die wat van me vinden. Maar je bent pas schuldig als je echt schuldig wordt geacht", zei Wevers.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
1 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden