Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woensdag opnieuw crisisberaad over corona

Woensdag opnieuw crisisberaad over corona

DEN HAAG (ANP) - Woensdagmiddag praten de meest bij de coronacrisis betrokken ministers opnieuw over de stand van zaken. De bijeenkomst van de Ministeriële Commissie Crisisbeheersing (MCCb) zal de komende weken naar verwachting één keer per week plaatsvinden. De afgelopen weken was dat vaak twee keer per week.

De Tweede Kamer debatteert deze week niet plenair over de aanpak van de crisis. De afgelopen weken deed de Kamer dat wel elke week, met premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge. Maar vorig week gaf De Jonge aan eens per twee weken te willen debatteren over corona. De meeste partijen zijn het daar mee eens.

Oorspronkelijk had de Kamer nu twee weken meireces, maar de fracties werken toch door in verband met de corona-uitbraak. Zo is er woensdag een overleg over de maatregelen in het onderwijs. Donderdag krijgt de Kamer een technische briefing over testen en beschermingsmiddelen tegen het coronavirus.

Ook het wekelijkse kabinetsberaad gaat vrijdag door.

Meer uit Politiek

Kabinet bezorgd over arrestatie RTL-journaliste in Sierra Leone

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bezorgd over de arrestatie van RTL Nieuws-journaliste Sophie van Leeuwen in Sierra Leone, zei minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) in de Tweede Kamer. "Ik vind het buitengewoon ernstig." Nederlandse diplomaten in de regio zijn volgens hem al met de zaak bezig. "Ik houd er ook persoonlijk aandacht voor zodat de situatie zo spoedig mogelijk wordt geklaard."

8 uur geleden
Nederland steunt mogelijke EU-sancties tegen Rwanda

DEN HAAG (ANP) - Nederland zal mogelijke sancties van de Europese Unie tegen Rwanda steunen omdat het land hulp geeft aan rebellengroep M23 in de Democratische Republiek Congo. Het kabinet veroordeelt de steun van het land aan de opstandelingen, zei minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) donderdag in de Tweede Kamer.

9 uur geleden
'Prijs' voor minister Heinen voor schenden digitale rechten

AMSTERDAM (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen heeft met 40 procent van de stemmen de publieksprijs van de Big Brother Awards 2024 in de wacht gesleept. Naast het publiek, dat 2000 stemmen uitbracht, boog ook een vijfkoppige jury zich over de genomineerden. Die koos DPG Media als winnaar. De jaarlijkse 'prijzen' zijn een initiatief van Bits of Freedom en zet organisaties en personen in de schijnwerpers die digitale rechten en communicatievrijheden schenden. Ook twee goeddoeners zijn dit jaar geroemd.

10 uur geleden
Brekelmans: Europa bereid serieus te praten over bewaken vrede

BRUSSEL (ANP) - Europese landen zijn bereid om "serieus" te bespreken hoe ze Oekraïne na een toekomstig vergelijk met Rusland kunnen beschermen. Dat geldt "eigenlijk voor iedereen", zei defensieminister Ruben Brekelmans na overleg met zijn NAVO-collega's.

10 uur geleden
Indringer aangehouden die Kamergebouw binnenkwam met steekwapen

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is donderdag een man met een steekwapen naar binnengedrongen. Hij is daarop aangehouden door de marechaussee, bevestigt de politie. Vanwege het incident werden enige tijd de ingangen van het Kamergebouw en de grote hal afgesloten.

11 uur geleden
Incident in Tweede Kamer, ingangen afgesloten, onderzoek gaande

DEN HAAG (ANP) - Bij de ingang van de Tweede Kamer is een incident geweest, waarna het gebouw en de ruimte bij de grote hal zijn vergrendeld.

11 uur geleden
Experts: snel actie van overheid voor digitale onafhankelijkheid

DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts op het gebied van technologie en digitale veiligheid hebben er bij Kamerleden op aangedrongen om snel minder afhankelijk te worden van grote Amerikaanse bedrijven. De overheid is nu enorm kwetsbaar door de afhankelijkheid van grote bedrijven als Microsoft en Google, zeiden de deskundigen tijdens een gesprek over digitale soevereiniteit in de Tweede Kamer.

12 uur geleden