Woede over plotselinge Britse quarantainemaatregel
HARWICH/LONDEN (ANP) - Britten op vakantie zijn razend op de regering vanwege het plotseling instellen van een verplichte zelfisolatie van twee weken voor reizigers uit onder meer Frankrijk en Nederland. De regering stelt geen andere keuze te hebben gehad in de bestrijding van het nieuwe coronavirus en schiet gedupeerden niet te hulp. Ze hebben tenslotte de waarschuwing gehad dat het beter was niet op reis te gaan, zei verkeersminister Grant Shapps, die zelf een maand geleden op vakantie in Spanje door een quarantainemaatregel werd verrast.
Sommige media stellen dat de regering van premier Johnson bezig is met een "quarantaine-fiasco" en vanwege de onvoorspelbaarheid van het beleid "een quarantaine-roulette". Shapps kondigde donderdagavond plotseling de quarantainemaatregel aan en zei dat die zou ingaan om middernacht op zondag. Later op de avond bracht hij via Twitter naar buiten dat hij zaterdagmorgen 05.00 uur bedoelde.
Tienduizenden Britten hebben de afgelopen nacht gepoogd voor 05.00 uur onze tijd in Engeland aan te komen. Dat lukte in ieder geval de opvarenden van de veerboot Hollandica van de Stena Line, die eerder was uitgevaren en harder had gevaren om nog voor de deadline in Harwich aan te komen. Maar behalve op veerboten was er ook een stormloop op treinen en vliegtuigen naar Engeland.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Bij de protesten en ongeregeldheden die sinds eind vorige maand vooral op en rond Franse scholen zijn geweest, zijn volgens binnenlandminister Laurent Nuñez 6629 aanhoudingen verricht. Bij uit de hand gelopen manifestaties zijn volgens de bewindsman 761 politiemensen gewond geraakt. Daarnaast raakten 215 scholieren en 89 medewerkers of leden van het onderwijzend personeel gewond.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is een grote zoekactie opgezet na de waarneming van wat mogelijk een poema is. De politie zet in de buurt van München patrouillewagens, een helikopter en drones in om de roofkat te vinden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over EU-sancties tegen 1646 mensen en bedrijven of instellingen die de Russische oorlog tegen Oekraïne steunen. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken keuren de lijst maandag formeel goed. Het is de omvangrijkste uitbreiding van de sanctielijst sinds het begin van de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenMOSKOU/GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft beklemtoond dat het de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) goed heeft geïnformeerd over een sterfgeval in het oosten van het land, waar volgens de eerste berichten de pest mee te maken zou hebben. Dit is volgens Moskou blijkens onderzoek echter niet het geval.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de scholierenprotesten in Frankrijk zijn opnieuw botsingen geweest tussen de politie en betogers. De al langer lopende acties leiden volgens het ministerie van Onderwijs nog altijd tot verstoring van de lessen, meldt onder meer Le Monde.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Scheikunde gaat dit jaar naar de wetenschappers Henri Kagan (95) uit Frankrijk en Kenso Soai (76) uit Japan. Het Zweedse Nobelcomité eert hen voor hun onderzoek naar moleculen.
5 uur geledenATHENE (ANP) - De Verenigde Staten zeggen Nederland en andere landen niet te hebben gevraagd de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado te beletten naar haar land terug te keren. Dat is "niet waar", bezwoer buitenlandminister Marco Rubio woensdag in Athene.
6 uur geleden