Woede omdat Baudet minister 'sluipmoordenaar' noemt
DEN HAAG (ANP) - Fractieleider Thierry Baudet van Forum voor Democratie heeft zich de woede van andere partijen op de hals gehaald nadat hij landbouwminister Carola Schouten "de sluipmoordenaar van de agrarische sector" had genoemd. Kamervoorzitter Khadija Arib vroeg Baudet zijn opmerking terug te nemen, en vrijwel alle partijen spraken zich uit tegen de uitlatingen van de FVD-voorman.
Die weigerde overigens zijn woorden terug te nemen. Hij besloot de zin wel aan te passen. "Er wordt een sluipmoord op de agrarische sector uitgevoerd", zei Baudet uiteindelijk.
Arib noemde het optreden van Baudet "schofferend in het parlement maar ook naar de minister". Kamerleden van zowel de oppositie als de coalitie verzetten zich tegen zijn uitlatingen en vroegen om het debat stil te leggen.
Aangepaste zin
Sommige partijen zagen daar niets in. "Een kind dat voortdurend om aandacht schreeuwt moet je niet belonen met die aandacht", zei SP-Kamerlid Frank Futselaar simpelweg. Uiteindelijk ging Baudet met een enigszins aangepaste eerste zin door met zijn inbreng.
"Ik vond het een trieste vertoning, dat mag u weten", zei Arib toen Baudet klaar was met zijn betoog. Minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren werd in 2018 al eens "de sluipmoordenaar van de democratie" genoemd door Baudet.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.
50 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi laat dit weekend minder mensen toe tijdens de Halloween Fright Nights. Dat zegt een woordvoerder namens het pretpark. Vorig weekend ontstonden er vechtpartijen tussen bezoekers en moest de mobiele eenheid worden ingezet om de orde te herstellen.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse raad lijkt een meerderheid te zijn om de opvang van statushouders op het schip de Silja te beëindigen. Onlangs kwamen nieuwe wantoestanden op het schip naar buiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse VN-klimaattop, die volgende maand in Antalya wordt gehouden, draait deze keer niet zozeer om onderhandelingen over grootse nieuwe klimaatdoelen. De vraag hoe bestaande doelen waargemaakt kunnen worden, staat veel meer voorop, zeggen experts, diplomaten en waarnemers.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft donderdag celstraffen van twee jaar, waarvan een halfjaar voorwaardelijk, opgelegd aan twee mannen uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk en de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk waren op 6 september vorig jaar in Beverwijk betrokken bij de mishandeling van een 17-jarige jongen uit Haarlem.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Een schilderij van Herman Brood is opgenomen in de kunstcollectie van het Rijk. Het gaat om een titelloos werk van de in 2001 overleden zanger en kunstenaar, meldt de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Het schilderij werd donderdag gepresenteerd in het Collectiecentrum Nederland in Amersfoort.
4 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Inwoners, politieke partijen en diverse organisaties uit Moerdijk roepen minister-president Rob Jetten op de regie te nemen in de plannenmakerij over nieuwe energieprojecten in het gebied. Ze willen dat er een integraal plan komt en dat het Rijk daarna voor een periode van minstens twee generaties "wegblijft uit ons gebied".
4 uur geleden