Woede in Kamer over trage afhandeling toeslagenaffaire
DEN HAAG (ANP) - De organisatie die de geruchtmakende affaire rond de kinderopvangtoeslag moet afhandelen, heeft tot dusver 2 miljoen euro uitgekeerd aan gedupeerde ouders, zegt verantwoordelijk staatssecretaris Alexandra van Huffelen. De Tweede Kamer vindt dat veel te weinig.
Kamerleden reageren verbijsterd, omdat een veelvoud van dat bedrag de afgelopen maanden is opgegaan aan bijvoorbeeld ambtenaren en consultants. Omdat de zogenoemde hersteloperatie vertraging heeft opgelopen, dreigt opnieuw een sobere kerst voor duizenden ouders die toch al jaren in financiële ellende zitten, waarschuwen ze.
"Er gebeurt gewoon te weinig", foetert SP-Kamerlid Renske Leijten. Zij noemt het "een grof schandaal" dat de herstelorganisatie, met een budget van een half miljard, dit jaar slechts een paar honderd van de waarschijnlijk tienduizenden gedupeerden kan helpen.
Ingewikkelder dan gedacht
CDA'er Pieter Omtzigt wijst erop dat de staatssecretaris in april nog beloofde dat dit jaar 5000 mensen geholpen zouden worden. "Het worden er driehonderd. In dit tempo doen we er honderd jaar over", verzucht hij. PVV'er Edgar Mulder noemt het "bizar en alle schaamte voorbij" dat nog maar zo weinig mensen compensatie krijgen.
"Ik realiseer me dat het langer duurt dan we allemaal zouden willen", zegt Van Huffelen. "Maar we zijn op weg om gedupeerde ouders echt te helpen hun leven weer op orde te krijgen", bezweert de bewindsvrouw. De aantallen mensen die hulp krijgen zullen "maand op maand toenemen", belooft zij.
Eerder dit jaar bleek al dat de afhandeling van de affaire, waarbij duizenden mensen ten onrechte beschuldigd werden van fraude met toeslagen en te maken kregen met hoge terugvorderingen, ingewikkelder is dan gedacht. Daardoor kunnen dit jaar veel minder mensen compensatie krijgen dan aanvankelijk was ingeschat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het succes van Hart voor Den Haag is volgens campagneleider Coen Bom te danken aan vier jaar lang aanwezig zijn in alle Haagse wijken. De partij van Richard de Mos steeg van 9 naar 16 zetels. Volgens Bom hielp het ook dat De Mos vier jaar geleden werd uitgesloten bij de coalitievorming.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De BBB komt in 19 van de 29 gemeenten waar de partij deelneemt in de raad met een of meer zetels. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft binnengekregen. De BoerBurgerBeweging komt met 3 zetels binnen in Waadhoeke, Venray, Hof van Twente en Berkelland.
36 minuten geledenMOERDIJK (ANP) - In de gemeente Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven, is meer blanco gestemd dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat om 0,5 procent woensdag ten opzichte van 0,2 procent in 2022. Dat komt neer op 87 blanco stemmen dit jaar en 31 blanco stemmen vier jaar geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse leider van GroenLinks, Zita Pels, is trots op het resultaat dat haar partij heeft behaald bij de gemeenteraadsverkiezingen. De partij werd de grootste met 2 zetels winst, waardoor GroenLinks in de hoofdstad op 10 zetels uitkomt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van alle kiesgerechtigden heeft woensdag 53,7 procent een stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dat blijkt uit gegevens van de ANP Verkiezingsdienst. Dat is hoger dan in 2022, toen 51 procent van de kiezers stemde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - GroenLinks boekt 2 zetels winst in de gemeenteraad van Amsterdam en wordt met een totaal van 10 zetels de grootste partij in de hoofdstad. Ook D66 krijgt er een zetel bij en wordt met 8 zetels de tweede partij, blijkt uit de voorlopige uitslagen die de Verkiezingsdienst van het ANP heeft binnengekregen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het veto van Hongarije tegen de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne is onacceptabel, zei premier Rob Jetten voor het begin van de top met EU-regeringsleiders in Brussel. "Die steun voor Oekraïne moet er zo snel mogelijk komen."
2 uur geleden