Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WODC: journalisten zien niks in taakstrafverbod voor geweldplegers

WODC: journalisten zien niks in taakstrafverbod voor geweldplegers

DEN HAAG (ANP) - Journalisten lijken weinig te zien in een taakstrafverbod voor geweld tegen journalisten, meldt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC) op basis van een onderzoek van de Erasmus Universiteit. Het verbod dwingt rechters om daders op zijn minst een onvoorwaardelijke celstraf op te leggen. De strafmaat zou volgens onderzoekers naar verwachting sowieso weinig effect hebben omdat het agressieve gedrag vaak een impulsieve aard lijkt te hebben.

Eerder werd een motie hiervoor al afgeraden door toenmalig minister van Justitie en Veiligheid Grapperhaus en vervolgens niet aangenomen door de Tweede Kamer. Wel werd toen besloten voor dit onderzoek, om de aard en omvang van het probleem en de optie van het taakstrafverbod voor agressie tegen journalisten in kaart te brengen.

Sommige journalisten van de in totaal 28 die voor het onderzoek werden geïnterviewd wezen erop dat hoger straffen waarschijnlijk niet werkt, maar dat het verhogen van de pakkans en snellere afhandeling wel effectief kunnen zijn.

Capaciteitsproblemen

Waar veel geïnterviewde journalisten zich niet te veel willen bemoeien met de discussie over de strafmaat, vinden ze dat het OM en de politie te vaak niet handelen naar afspraken die ze gemaakt hebben om de veiligheid van journalisten te waarborgen, komt naar voren uit het onderzoek. Redenen die journalisten daarvoor noemen zijn: ‘’capaciteitsproblemen in de strafrechtsketen, geen weet van het protocol en een vijandige houding ten opzichte van journalisten door sommige politieagenten.’’ Hierdoor voelen ze zich niet serieus genomen.

Daarnaast gaven journalisten in het onderzoek aan dat ze met name vanuit de politiek een sterker standpunt willen zien als journalisten (verbaal) worden aangevallen. Ook als dit gebeurt door mede-politici.

Meer uit Binnenland

Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

25 minuten geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

3 uur geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

6 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

6 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

12 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

17 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

18 uur geleden