Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WMO: zeker 5000 Afrikaanse doden in 2022 door klimaatverandering

WMO: zeker 5000 Afrikaanse doden in 2022 door klimaatverandering

GENÈVE (ANP) - In Afrika zijn in 2022 zeker 5000 doden gevallen door weer- en klimaatgerelateerde rampen, blijkt uit een rapport van de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Waarschijnlijk ligt het werkelijke dodental zelfs veel hoger. De WMO zegt dat Afrika onevenredig hard wordt getroffen door klimaatverandering en dat de rampen steeds erger worden. Zo'n 48 procent van de doden zou zijn omgekomen door droogte, 43 procent door overstromingen. Er werden in totaal 110 miljoen mensen getroffen door de rampen, die voor bijna 8 miljard euro schade zouden hebben veroorzaakt in Afrika.

De temperatuur op het continent stijgt volgens de WMO steeds sneller en de stijging gaat ook sneller dan in de rest van de wereld. Vooral Noord-Afrika warmt snel op, wat in 2022 tot grote bosbranden leidde in Algerije en Tunesië. In Oost-Afrika lijden de mensen vooral onder de droogte. In Somalië raakten bijvoorbeeld 1,2 miljoen mensen ontheemd door het gebrek aan regen.

De WMO wijst erop dat Afrika verantwoordelijk is voor minder dan 10 procent van de wereldwijde uitstoot van broeikasgassen en het minst in staat is om zich aan te passen aan de gevolgen van klimaatverandering. De internationale financiering die daar nu voor beschikbaar is, zou bij lange na niet genoeg zijn. Met meer geld zouden er bijvoorbeeld betere waarschuwingssystemen kunnen komen voor rampen.

Meer uit Buitenland

Merz dankbaar dat Trump plan Groenland te annexeren laat varen

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.

21 minuten geleden
VS nu officieel weg uit Wereldgezondheidsorganisatie (WHO)

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.

27 minuten geleden
Trump noemt oud-aanklager Jack Smith een 'gestoord beest'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.

28 minuten geleden
Frederiksen: eensgezindheid en sterke EU belangrijk

BRUSSEL (ANP) - De afgelopen periode heeft laten zien dat een eensgezind Europa dat voor zichzelf opkomt resultaten oplevert, zei de Deense premier Mette Frederiksen. Ze doelt op de Groenland-crisis waar nu de angel uit is.

30 minuten geleden
NAVO-missie in Noordpoolgebied krijgt mogelijk andere naam

DAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.

1 uur geleden
Groenlandse premier weet ook niet wat Rutte en Trump afspraken

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.

2 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om te tekenen

DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.

2 uur geleden