WMO: zeker 5000 Afrikaanse doden in 2022 door klimaatverandering
GENÈVE (ANP) - In Afrika zijn in 2022 zeker 5000 doden gevallen door weer- en klimaatgerelateerde rampen, blijkt uit een rapport van de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Waarschijnlijk ligt het werkelijke dodental zelfs veel hoger. De WMO zegt dat Afrika onevenredig hard wordt getroffen door klimaatverandering en dat de rampen steeds erger worden. Zo'n 48 procent van de doden zou zijn omgekomen door droogte, 43 procent door overstromingen. Er werden in totaal 110 miljoen mensen getroffen door de rampen, die voor bijna 8 miljard euro schade zouden hebben veroorzaakt in Afrika.
De temperatuur op het continent stijgt volgens de WMO steeds sneller en de stijging gaat ook sneller dan in de rest van de wereld. Vooral Noord-Afrika warmt snel op, wat in 2022 tot grote bosbranden leidde in Algerije en Tunesië. In Oost-Afrika lijden de mensen vooral onder de droogte. In Somalië raakten bijvoorbeeld 1,2 miljoen mensen ontheemd door het gebrek aan regen.
De WMO wijst erop dat Afrika verantwoordelijk is voor minder dan 10 procent van de wereldwijde uitstoot van broeikasgassen en het minst in staat is om zich aan te passen aan de gevolgen van klimaatverandering. De internationale financiering die daar nu voor beschikbaar is, zou bij lange na niet genoeg zijn. Met meer geld zouden er bijvoorbeeld betere waarschuwingssystemen kunnen komen voor rampen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.
4 uur geleden