WMO: onevenredig zware lasten voor Afrika door klimaatcrisis
ABIDJAN (ANP) - Door klimaatextremen hebben landen in Afrika te maken met "onevenredig zware lasten", signaleert de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) maandag in een nieuw rapport. Daarin komt naar voren dat Afrikaanse landen momenteel tot 9 procent van hun budgetten inzetten om te reageren op de gevolgen van klimaatrampen. Ondertussen verliezen ze 2 tot 5 procent van hun bruto binnenlands product door klimaatverandering.
In het rapport richt de VN-organisatie zich specifiek op het Afrikaanse continent. Dat kan een belangrijk onderwerp worden tijdens de aankomende klimaattop (COP29) in Azerbeidzjan. Het is de bedoeling dat landen het dan eens worden over geld waarmee arme landen klimaatrampen het hoofd kunnen bieden en zich kunnen voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering. Deze zogenoemde klimaatfinanciering vinden ontwikkelingsorganisaties al jaren onder de maat.
WMO concludeert in het rapport dat de kosten in Afrika ten zuiden van de Sahara de komende tien jaar oplopen tot tussen de 30 en 50 miljard dollar per jaar. Het rapport vermeldt niet hoeveel geld er jaarlijks wereldwijd nodig zou zijn voor klimaatfinanciering.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn meer dan tweehonderd personen besmet geraakt door een uitbraak van salmonella. Een van hen is overleden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet in gesprek met Iran en hebben daar ook geen plannen voor, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Hij stelt ook dat de VS de Straat van Hormuz volledig onder controle hebben.
4 uur geledenKYIV (ANP/BELGA) - Het bezoek van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot aan Kyiv is verstoord door Russische droneaanvallen. Zijn Oekraïense ambtgenoot Andrii Sybiha schrijft op X dat de twee noodgedwongen zijn uitgeweken naar een schuilkelder voor hun overleg.
5 uur geleden