Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WMO: Beryl zet toon voor zeer gevaarlijk orkaanseizoen

WMO: Beryl zet toon voor zeer gevaarlijk orkaanseizoen

GENÈVE (ANP/RTR) - Orkaan Beryl in het Caribische gebied zet de toon voor een "zeer gevaarlijk orkaanseizoen" in de Atlantische Oceaan, meent de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Er heeft nooit eerder zo vroeg in het orkaanseizoen een orkaan de hoogste categorie bereikt zoals Beryl.

Beryl trok over Grenada en Saint Vincent en de Grenadines, waardoor huishoudens zonder stroom kwamen te zitten, en is nu op weg naar Jamaica. De verwachting is dat Jamaica woensdag wordt getroffen en de Kaaimaneilanden later deze week. Volgens Clare Nullis van de WMO zijn in het Caribische gebied kleine eilandjes getroffen die niet gewend zijn aan een krachtige orkaan zoals Beryl.

Volgens Nullis schept Beryl een precedent voor het orkaanseizoen. De WMO vreest dat dit seizoen "zeer actief en zeer gevaarlijk" gaat worden. Het seizoen in de Atlantische Oceaan loopt van begin juni tot eind november. Dat er nu al zo'n krachtige orkaan ontstaat, heeft volgens Nullis te maken met de warmere oceaantemperaturen. "De plek in de oceaan waar de orkanen zich ontwikkelen is warmer dan ooit."

Het National Hurricane Center (NHC) verwacht dat dit jaar uitzonderlijk veel orkanen zich zullen vormen boven de Atlantische Oceaan. De schatting van de Amerikaanse organisatie ligt op zeventien tot 25 orkanen, waarvan vier tot zeven zware orkanen. Gemiddeld telt een seizoen veertien orkanen waarvan drie zware orkanen.

Meer uit Buitenland

Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.

12 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne en Rusland na aanvallen

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.

13 uur geleden
Syrië zegt hoge IS-leider te hebben gedood

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.

13 uur geleden
Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

14 uur geleden
Jackpot van 1,8 miljard dollar valt in Arkansas

ARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).

15 uur geleden
Leo XIV hekelt situatie in Gaza tijdens eerste kerst als paus

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.

15 uur geleden
Brand in Russische olietanks door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.

16 uur geleden