WK-zilver voor baanrenner Dorenbos op onderdeel scratch
SANTIAGO (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de tweede dag van de WK baanwielrennen in Chili het zilver veroverd op het onderdeel scratch. De 25-jarige Castricummer moest in de sprint alleen de Duitser Moritz Augenstein voorlaten. Het brons werd aanvankelijk toegekend aan de Nieuw-Zeelander Campbell Stewart. Maar na een chaotische slotfase besloot de jury dat de Portugees Iúri Leitão degene was die in de juiste ronde als derde de finishlijn had gepasseerd.
Op het niet-olympische onderdeel scratch sprint een groep renners na veertig ronden (10 km) om de winst.
Dorenbos, nog maar net hersteld van een zwaar trainingsongeval, zag de koers met nog tien ronden te gaan volledig openliggen. "Er keken nogal wat mannen naar elkaar, daar hoorde ik ook bij", vertelde hij bij de NOS. "Er reed een groep weg en het was lastig om het gat te dichten. Toen ik aansloot, werd de sprint al bijna ingezet. Ik had niet veel meer over." In de chaos die ontstond had de jury het volgens Dorenbos ook niet meer helder. "Er is twee keer gebeld voor de laatste ronde. Volgens mij hebben we een extra rondje gereden, maar goed, ik ben heel tevreden. Het doet me veel dat ik twee maanden na dat ongeval hier sta."
Lisa van Belle
Met Vincent Hoppezak rijdt hij in Santiago zondag ook nog de koppelkoers, het onderdeel waarop het duo het goud won op de Europese kampioenschappen vroeg dit jaar in het Belgische Zolder. Daar pakte Dorenbos ook zilver op de puntenkoers. Vorig jaar verraste hij bij zijn WK-debuut met brons op het omnium.
Op de afvalkoers bij de vrouwen stelde Lisa van Belle teleur. In een door valpartijen ontsierde koers eindigde de 21-jarige Zoetermeerse slechts als 21e. Van Belle had begin dit jaar op de EK nog het brons veroverd op het onderdeel waarbij een groep rensters een aantal ronden op de piste rijdt en om de twee ronden de renster die als laatste de finish passeert uit de wedstrijd moet. De titel ging naar de Ierse Lara Gillespie.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
14 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
19 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden