Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-wedstrijden van Oranje te zien op grote schermen in ArenA

WK-wedstrijden van Oranje te zien op grote schermen in ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Qatar worden uitgezonden op grote schermen in de Johan Cruijff ArenA. Per wedstrijd kunnen 55.000 mensen het stadion in Amsterdam in. De openingswedstrijd van Oranje tegen Senegal op maandag 21 november wordt vanwege het vroege aanvangstijdstip (11.00 uur) vertoond in AFAS Live, de evenementenhal naast de ArenA. Dan kunnen slechts 4000 mensen naar binnen.

De tweede en derde groepswedstrijd van Oranje, tegen respectievelijk Ecuador (25 november, 17.00 uur) en gastland Qatar (29 november, 16.00 uur), zijn te zien in de Johan Cruijff ArenA. In het midden van het stadion komen grote schermen te hangen. Op het podium vinden voorafgaand en na de duels optredens plaats van artiesten. De eventuele wedstrijden van Oranje in de knock-outfase zijn ook te zien in het stadion van Ajax.

De animo van Nederlandse fans om eind dit jaar naar Qatar te gaan, is niet zo groot. Volgens de KNVB zijn vooralsnog zo'n 4000 kaarten per WK-wedstrijd van Oranje verkocht. Omdat de mondiale eindronde plaatsvindt in november en december en grote buitenfeesten in Nederland daardoor niet echt mogelijk zijn, heeft de KNVB besloten om de ArenA om te dopen tot 'Huis van Oranje'.

Voetbalfeest

"In Nederland halen we alles uit de kast voor een eindtoernooi van Oranje. Straten worden versierd, buren kijken buiten samen naar de tv en de wedstrijden worden zo gezamenlijk beleefd", zegt commercieel directeur Jean Paul Decossaux van de KNVB. "Dit jaar start het WK echter in november, dus het weer maakt dergelijke feestjes buiten onmogelijk. De meeste fans beleven het WK in eigen land, net zoals de meeste van onze partners. Daarom zorgen wij met het 'Huis van Oranje' voor het grootste voetbalfeest van Nederland."

Bondscoach Louis van Gaal hoopt dat de beelden uit de ArenA zijn spelers tijdens het WK een "extra boost" kunnen geven.

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

4 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

5 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

7 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

7 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

9 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

9 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

9 uur geleden