WK voetbal om de twee jaar niet in stemming op FIFA-congres
DOHA (ANP) - Het omstreden plan van wereldbond FIFA om het WK voetbal om de twee jaar te houden in plaats van vier, komt niet ter stemming tijdens het congres donderdag in Doha. Het onderwerp staat niet op de agenda, melden bronnen aan persbureau Reuters.
De afgevaardigden krijgen in de hoofdstad van Qatar wel een update over veranderingen in de internationale kalender, maar het controversiële voorstel komt niet ter sprake. Het plan, dat is bedacht door voormalig voetbalcoach Arsène Wenger en vurig werd bepleit door FIFA-voorzitter Gianni Infantino, stuitte op te veel verzet van met name de Europese voetbalbond en de belangrijkste Europese voetbalclubs.
Voorzitter Nasser Al-Khelaifi van de European Club Association (ECA), de belangenbehartiger van de grootste voetbalclubs van Europa, is niet verrast dat het WK om de twee jaar niet op de agenda staat. "Voor ons bestaat het niet, dus denk ik niet dat we het moeten bespreken. Duidelijker kan ik niet zijn," zei Al-Khelaifi, tevens voorzitter van Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
5 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden