WK voetbal om de twee jaar niet in stemming op FIFA-congres
DOHA (ANP) - Het omstreden plan van wereldbond FIFA om het WK voetbal om de twee jaar te houden in plaats van vier, komt niet ter stemming tijdens het congres donderdag in Doha. Het onderwerp staat niet op de agenda, melden bronnen aan persbureau Reuters.
De afgevaardigden krijgen in de hoofdstad van Qatar wel een update over veranderingen in de internationale kalender, maar het controversiële voorstel komt niet ter sprake. Het plan, dat is bedacht door voormalig voetbalcoach Arsène Wenger en vurig werd bepleit door FIFA-voorzitter Gianni Infantino, stuitte op te veel verzet van met name de Europese voetbalbond en de belangrijkste Europese voetbalclubs.
Voorzitter Nasser Al-Khelaifi van de European Club Association (ECA), de belangenbehartiger van de grootste voetbalclubs van Europa, is niet verrast dat het WK om de twee jaar niet op de agenda staat. "Voor ons bestaat het niet, dus denk ik niet dat we het moeten bespreken. Duidelijker kan ik niet zijn," zei Al-Khelaifi, tevens voorzitter van Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
20 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden