Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK voetbal geopend met show in stadion als bedoeïenentent

WK voetbal geopend met show in stadion als bedoeïenentent

DOHA (ANP) - Met een spetterende openingsceremonie vlak voor de eerste wedstrijd tussen gastland Qatar en Ecuador is het WK voetbal geopend. De show liet de geschiedenis van Qatar zien, met nomaden en veel zand. Ook was er veel muziek, vuurwerk en aandacht voor de 32 deelnemers. Dat gebeurde allemaal in het schitterende Al Bayt Stadium in Al Khor, dat met zijn architectuur doet denken aan een bedoeïenentent.

Bijna twaalf jaar na de omstreden toewijzing van het WK was het feest in Qatar. Boven het WK, zeer waarschijnlijk met steekpenningen gekocht, hangt een donkere schaduw vanwege de schendingen van de mensenrechten in de rijke oliestaat. Als gevolg van alle aandacht voor de mondiale eindronde hebben arbeidsmigranten het in Qatar nu wel minder slecht dan in omringende landen, na een reeks hervormingen in de afgelopen jaren.

Jungkook, een van de zeven leden van de populaire Zuid-Koreaanse popgroep BTS, zong het WK-lied Dreamers. Dua Lipa was aanvankelijk ook geboekt, maar de Britse zangeres liet afgelopen week weten dat ze pas naar Qatar afreist als de mensenrechten worden gerespecteerd. Rod Stewart weigerde eerder al op te treden.

Vuurwerkshow

De openingsceremonie duurde een half uur en werd afgesloten met een vuurwerkshow. Een groepje van 46 Oranjefans volgde de openingsceremonie in de nok van het stadion, ver boven een van de hoekvlaggen. Zij zijn uitgenodigd door het organisatiecomité van het WK en maken deel uit van het zogeheten Fan Leader-programma. De fans hoeven niet te betalen voor hun vlucht en verblijf. Aanvankelijk zouden ze ook een dagvergoeding van 68 euro krijgen, maar die is inmiddels ingetrokken. Het organisatiecomité denkt de fans zo een beetje te beschermen tegen de vele kritiek die ze krijgen.

Henk van der Vlist is een van de Nederlandse supporters die de uitnodiging van het organisatiecomité heeft aangenomen. "Ik lees overal dat ik verplicht ben om positieve dingen over het WK op sociale media te zetten. Maar dat is niet zo", zegt hij. "Ze mogen alleen onze berichten over het WK gebruiken. Maar ik doe zelden aan sociale media, ook hier niet. En ik ga zeker geen mensen verraden die kritisch zijn op dit WK. Ik ben geen rat."

Koningshuis

Het koningshuis en Nederlandse regering ontbraken in het stadion. Minister Conny Helder (Sport) komt op 29 november wel naar de laatste groepswedstrijd van Oranje tegen Qatar. Op het ereterras zaten in de buurt van de Qatarese emir Tamim bin Hamad Al-Thani wel FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Saoedische kroonprins Mohammed bin Salman.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt 136 ronden op eerste testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.

43 minuten geleden
Ritsma bepaalt na de 10 kilometer opstelling ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.

2 uur geleden
Van 't Wout krijgt na fout op aflossing veel negatieve reacties

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

3 uur geleden
Schulting wil plaats in aflossingsploeg komende dagen afdwingen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.

4 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint in super-G derde gouden medaille

BORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.

5 uur geleden
Rentree als shorttrackster voelt voor Schulting 'heel natuurlijk'

MILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.

5 uur geleden
Tennisser Boogaard verliest in Ahoy van 23 jaar oudere Wawrinka

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.

5 uur geleden