WK voetbal 2027 kan miljoenen meer opleveren dan eerdere EK's
ZEIST (ANP) - Nederland, België en Duitsland willen in 2027 het "beste WK voetbal voor vrouwen ooit" organiseren. De opbrengsten zouden naar verwachting van de KNVB ongeveer een vijfde hoger uitvallen dan die van het mondiale toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland van afgelopen zomer. Voor de Nederlandse economie zou de komst van het toernooi een impuls van 194 miljoen euro betekenen, berekende adviesbureau PwC.
Dat zou een veelvoud zijn van eerdere voetbaltoernooien die Nederland organiseerde. Door een veel lager aantal wedstrijden bracht het EK voor vrouwen in 2017 zo'n 23 miljoen euro binnen. Het EK voor mannen van 2021, toen er vier wedstrijden in Amsterdam werden gespeeld, leverde zo'n 40 miljoen euro op.
PwC keek in zijn verwachting alleen naar de verwachte uitgaven van bezoekers, media en deelnemende landen. Daar moeten de organisatiekosten nog vanaf worden gehaald. Van de speelsteden profiteert Amsterdam met een bedrag van 78 miljoen euro naar verwachting verreweg het meest van het toernooi, op ruime afstand gevolgd door Rotterdam (41 miljoen). Heerenveen zou 'slechts' 16 miljoen verdienen aan het WK. Andere voorgenomen speelsteden zijn Eindhoven en Enschede.
Altijd gezellig
De speelsteden, de KNVB en het demissionaire kabinet maakten het WK-bid maandag officieel door in Zeist hun handtekening te zetten onder de plannen. Het gezamenlijke voorstel gaat op 8 december naar wereldvoetbalbond FIFA, waarna alle leden de tijd krijgen om er hun mening over te vormen. In mei wordt duidelijk of Nederland, België en Duitsland voldoende stemmen hebben binnengehaald, of dat Brazilië of de Verenigde Staten en Mexico (gezamenlijk bid) met het toernooi aan de haal gaan.
"Bij voetbal voor vrouwen is het altijd gezellig. Zo'n toernooi geeft Oranjekoorts zonder de nare bijverschijnselen", lichtte demissionair sportminister Conny Helder haar enthousiasme in Zeist toe. "Als overheid zullen wij helpen waar het kan. En ik hoop dat mijn opvolger dat ook zal doen. Het wordt geen eitje, maar we gaan het toernooi binnenhalen."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
25 minuten geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
27 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
8 uur geleden