WK voetbal 2027 kan miljoenen meer opleveren dan eerdere EK's
ZEIST (ANP) - Nederland, België en Duitsland willen in 2027 het "beste WK voetbal voor vrouwen ooit" organiseren. De opbrengsten zouden naar verwachting van de KNVB ongeveer een vijfde hoger uitvallen dan die van het mondiale toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland van afgelopen zomer. Voor de Nederlandse economie zou de komst van het toernooi een impuls van 194 miljoen euro betekenen, berekende adviesbureau PwC.
Dat zou een veelvoud zijn van eerdere voetbaltoernooien die Nederland organiseerde. Door een veel lager aantal wedstrijden bracht het EK voor vrouwen in 2017 zo'n 23 miljoen euro binnen. Het EK voor mannen van 2021, toen er vier wedstrijden in Amsterdam werden gespeeld, leverde zo'n 40 miljoen euro op.
PwC keek in zijn verwachting alleen naar de verwachte uitgaven van bezoekers, media en deelnemende landen. Daar moeten de organisatiekosten nog vanaf worden gehaald. Van de speelsteden profiteert Amsterdam met een bedrag van 78 miljoen euro naar verwachting verreweg het meest van het toernooi, op ruime afstand gevolgd door Rotterdam (41 miljoen). Heerenveen zou 'slechts' 16 miljoen verdienen aan het WK. Andere voorgenomen speelsteden zijn Eindhoven en Enschede.
Altijd gezellig
De speelsteden, de KNVB en het demissionaire kabinet maakten het WK-bid maandag officieel door in Zeist hun handtekening te zetten onder de plannen. Het gezamenlijke voorstel gaat op 8 december naar wereldvoetbalbond FIFA, waarna alle leden de tijd krijgen om er hun mening over te vormen. In mei wordt duidelijk of Nederland, België en Duitsland voldoende stemmen hebben binnengehaald, of dat Brazilië of de Verenigde Staten en Mexico (gezamenlijk bid) met het toernooi aan de haal gaan.
"Bij voetbal voor vrouwen is het altijd gezellig. Zo'n toernooi geeft Oranjekoorts zonder de nare bijverschijnselen", lichtte demissionair sportminister Conny Helder haar enthousiasme in Zeist toe. "Als overheid zullen wij helpen waar het kan. En ik hoop dat mijn opvolger dat ook zal doen. Het wordt geen eitje, maar we gaan het toernooi binnenhalen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
6 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden