WK voetbal 2027 kan miljoenen meer opleveren dan eerdere EK's
ZEIST (ANP) - Nederland, België en Duitsland willen in 2027 het "beste WK voetbal voor vrouwen ooit" organiseren. De opbrengsten zouden naar verwachting van de KNVB ongeveer een vijfde hoger uitvallen dan die van het mondiale toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland van afgelopen zomer. Voor de Nederlandse economie zou de komst van het toernooi een impuls van 194 miljoen euro betekenen, berekende adviesbureau PwC.
Dat zou een veelvoud zijn van eerdere voetbaltoernooien die Nederland organiseerde. Door een veel lager aantal wedstrijden bracht het EK voor vrouwen in 2017 zo'n 23 miljoen euro binnen. Het EK voor mannen van 2021, toen er vier wedstrijden in Amsterdam werden gespeeld, leverde zo'n 40 miljoen euro op.
PwC keek in zijn verwachting alleen naar de verwachte uitgaven van bezoekers, media en deelnemende landen. Daar moeten de organisatiekosten nog vanaf worden gehaald. Van de speelsteden profiteert Amsterdam met een bedrag van 78 miljoen euro naar verwachting verreweg het meest van het toernooi, op ruime afstand gevolgd door Rotterdam (41 miljoen). Heerenveen zou 'slechts' 16 miljoen verdienen aan het WK. Andere voorgenomen speelsteden zijn Eindhoven en Enschede.
Altijd gezellig
De speelsteden, de KNVB en het demissionaire kabinet maakten het WK-bid maandag officieel door in Zeist hun handtekening te zetten onder de plannen. Het gezamenlijke voorstel gaat op 8 december naar wereldvoetbalbond FIFA, waarna alle leden de tijd krijgen om er hun mening over te vormen. In mei wordt duidelijk of Nederland, België en Duitsland voldoende stemmen hebben binnengehaald, of dat Brazilië of de Verenigde Staten en Mexico (gezamenlijk bid) met het toernooi aan de haal gaan.
"Bij voetbal voor vrouwen is het altijd gezellig. Zo'n toernooi geeft Oranjekoorts zonder de nare bijverschijnselen", lichtte demissionair sportminister Conny Helder haar enthousiasme in Zeist toe. "Als overheid zullen wij helpen waar het kan. En ik hoop dat mijn opvolger dat ook zal doen. Het wordt geen eitje, maar we gaan het toernooi binnenhalen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
22 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
13 uur geleden