Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK voetbal 2027 kan miljoenen meer opleveren dan eerdere EK's

WK voetbal 2027 kan miljoenen meer opleveren dan eerdere EK's

ZEIST (ANP) - Nederland, België en Duitsland willen in 2027 het "beste WK voetbal voor vrouwen ooit" organiseren. De opbrengsten zouden naar verwachting van de KNVB ongeveer een vijfde hoger uitvallen dan die van het mondiale toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland van afgelopen zomer. Voor de Nederlandse economie zou de komst van het toernooi een impuls van 194 miljoen euro betekenen, berekende adviesbureau PwC.

Dat zou een veelvoud zijn van eerdere voetbaltoernooien die Nederland organiseerde. Door een veel lager aantal wedstrijden bracht het EK voor vrouwen in 2017 zo'n 23 miljoen euro binnen. Het EK voor mannen van 2021, toen er vier wedstrijden in Amsterdam werden gespeeld, leverde zo'n 40 miljoen euro op.

PwC keek in zijn verwachting alleen naar de verwachte uitgaven van bezoekers, media en deelnemende landen. Daar moeten de organisatiekosten nog vanaf worden gehaald. Van de speelsteden profiteert Amsterdam met een bedrag van 78 miljoen euro naar verwachting verreweg het meest van het toernooi, op ruime afstand gevolgd door Rotterdam (41 miljoen). Heerenveen zou 'slechts' 16 miljoen verdienen aan het WK. Andere voorgenomen speelsteden zijn Eindhoven en Enschede.

Altijd gezellig

De speelsteden, de KNVB en het demissionaire kabinet maakten het WK-bid maandag officieel door in Zeist hun handtekening te zetten onder de plannen. Het gezamenlijke voorstel gaat op 8 december naar wereldvoetbalbond FIFA, waarna alle leden de tijd krijgen om er hun mening over te vormen. In mei wordt duidelijk of Nederland, België en Duitsland voldoende stemmen hebben binnengehaald, of dat Brazilië of de Verenigde Staten en Mexico (gezamenlijk bid) met het toernooi aan de haal gaan.

"Bij voetbal voor vrouwen is het altijd gezellig. Zo'n toernooi geeft Oranjekoorts zonder de nare bijverschijnselen", lichtte demissionair sportminister Conny Helder haar enthousiasme in Zeist toe. "Als overheid zullen wij helpen waar het kan. En ik hoop dat mijn opvolger dat ook zal doen. Het wordt geen eitje, maar we gaan het toernooi binnenhalen."

Meer uit Voetbal

Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

2 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

2 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

2 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

2 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

7 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

7 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

7 uur geleden