WK voetbal 2022: vier groepsduels per dag
ZÜRICH (ANP) - Bij het wereldkampioenschap voetbal van 2022 in Qatar zijn per dag vier groepswedstrijden. Dat staat in het woensdag vrijgegeven speelschema. De wedstrijden beginnen Nederlandse tijd om 11.00 uur, 14.00 uur, 17.00 uur en 20.00 uur. De laatste speelronde in de groepen worden, voor een eerlijk verloop, gelijktijdig gespeeld. De aanvangstijden van die laatste ronde zijn om 16.00 en 20.00 uur.
Het toernooi, met 32 deelnemende landen, begint maandag 21 november. Tot en met vrijdag 2 december zijn dagelijks vier pouleduels. Van zaterdag 3 december tot en met dinsdag 6 december zijn de achtste finales, elke dag twee.
Na twee rustdagen zijn de kwartfinales ingepland voor vrijdag 9 en zaterdag 10 december, ook elke dag twee. De halve finales zijn dinsdag 13 en woensdag 14 december, gevolgd door de wedstrijd om het brons op zaterdag 17 december en de finale op zondag 18 december.
Eerste WK in winter
De duels in de achtste finales, kwartfinales en halve finales zijn om 16.00 uur en 20.00 uur.
Het is voor het eerst dat het WK in de winter plaatsvindt. Bij het volgende WK mogen 48 in plaats van 32 landen deelnemen.
Openingswedstrijd
De FIFA maakte ook bekend dat de openingswedstrijd in stadion Al Bayt in Al Khor is, om 11.00 uur. Dat is een stad 60 kilometer van hoofdstad Doha. In Al Bayt is plaats voor 60.000 mensen. De finale is toegewezen aan het stadion Lusail, vlakbij Doha, met een capaciteit van 80.000. De eindstrijd start om 16.00 uur.
Het Nederlands elftal speelt volgend jaar zomer eerst het, vanwege het coronavirus uitgestelde, EK. Oranje moet zich nog voor het WK in Qatar zien te plaatsen. De loting voor de kwalificatie is eind dit jaar. De kwalificatie begint in maart 2021.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
4 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
4 uur geleden