WK voetbal 2022: vier groepsduels per dag
ZÜRICH (ANP) - Bij het wereldkampioenschap voetbal van 2022 in Qatar zijn per dag vier groepswedstrijden. Dat staat in het woensdag vrijgegeven speelschema. De wedstrijden beginnen Nederlandse tijd om 11.00 uur, 14.00 uur, 17.00 uur en 20.00 uur. De laatste speelronde in de groepen worden, voor een eerlijk verloop, gelijktijdig gespeeld. De aanvangstijden van die laatste ronde zijn om 16.00 en 20.00 uur.
Het toernooi, met 32 deelnemende landen, begint maandag 21 november. Tot en met vrijdag 2 december zijn dagelijks vier pouleduels. Van zaterdag 3 december tot en met dinsdag 6 december zijn de achtste finales, elke dag twee.
Na twee rustdagen zijn de kwartfinales ingepland voor vrijdag 9 en zaterdag 10 december, ook elke dag twee. De halve finales zijn dinsdag 13 en woensdag 14 december, gevolgd door de wedstrijd om het brons op zaterdag 17 december en de finale op zondag 18 december.
Eerste WK in winter
De duels in de achtste finales, kwartfinales en halve finales zijn om 16.00 uur en 20.00 uur.
Het is voor het eerst dat het WK in de winter plaatsvindt. Bij het volgende WK mogen 48 in plaats van 32 landen deelnemen.
Openingswedstrijd
De FIFA maakte ook bekend dat de openingswedstrijd in stadion Al Bayt in Al Khor is, om 11.00 uur. Dat is een stad 60 kilometer van hoofdstad Doha. In Al Bayt is plaats voor 60.000 mensen. De finale is toegewezen aan het stadion Lusail, vlakbij Doha, met een capaciteit van 80.000. De eindstrijd start om 16.00 uur.
Het Nederlands elftal speelt volgend jaar zomer eerst het, vanwege het coronavirus uitgestelde, EK. Oranje moet zich nog voor het WK in Qatar zien te plaatsen. De loting voor de kwalificatie is eind dit jaar. De kwalificatie begint in maart 2021.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Doelman Gerónimo Rulli keert terug bij Manchester City. De 34-jarige oud-Ajacied komt over van het Franse Olympique Marseille en tekent in Manchester een contract voor twee seizoenen, meldt de club uit de Premier League.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Roberto Martínez heeft nog geen rechtstreeks gesprek met de KNVB over de functie van bondscoach van het Nederlands elftal gevoerd. Dat meldt advocaat Jesse De Preter, die meer dan tien jaar de zaken van de Spaanse trainer behartigt.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft op X uitgehaald naar zijn oude werkgever Corinthians. De Braziliaanse club waar de recordinternational van Oranje sinds 2024 speelde, maakte dinsdag bekend uit financiële overwegingen het aflopende contract van de Nederlander niet te verlengen. Volgens Depay schendt de club daarmee gemaakte afspraken.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De KNVB heeft 24 supporters van NAC Breda een landelijk stadionverbod opgelegd na het wangedrag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen van 10 mei. Zij zijn verantwoordelijk gehouden voor geweld, het gooien van voorwerpen, vloeistoffen en illegaal vuurwerk of andere vormen van wangedrag.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dušan Tadić start bij NEC in het thuisduel met Olympiakos in de derde voorronde van de Champions League. De 37-jarige Serviër speelde vorige week in het uitduel met de Griekse topclub (0-0) een kwartier mee, maar werkte afgelopen weekend tegen Telstar (1-2-nederlaag) wel een volledige wedstrijd af.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.
21 uur geledenSALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.
23 uur geleden