
WK voetbal 2022: vier groepsduels per dag
ZÜRICH (ANP) - Bij het wereldkampioenschap voetbal van 2022 in Qatar zijn per dag vier groepswedstrijden. Dat staat in het woensdag vrijgegeven speelschema. De wedstrijden beginnen Nederlandse tijd om 11.00 uur, 14.00 uur, 17.00 uur en 20.00 uur. De laatste speelronde in de groepen worden, voor een eerlijk verloop, gelijktijdig gespeeld. De aanvangstijden van die laatste ronde zijn om 16.00 en 20.00 uur.
Het toernooi, met 32 deelnemende landen, begint maandag 21 november. Tot en met vrijdag 2 december zijn dagelijks vier pouleduels. Van zaterdag 3 december tot en met dinsdag 6 december zijn de achtste finales, elke dag twee.
Na twee rustdagen zijn de kwartfinales ingepland voor vrijdag 9 en zaterdag 10 december, ook elke dag twee. De halve finales zijn dinsdag 13 en woensdag 14 december, gevolgd door de wedstrijd om het brons op zaterdag 17 december en de finale op zondag 18 december.
Eerste WK in winter
De duels in de achtste finales, kwartfinales en halve finales zijn om 16.00 uur en 20.00 uur.
Het is voor het eerst dat het WK in de winter plaatsvindt. Bij het volgende WK mogen 48 in plaats van 32 landen deelnemen.
Openingswedstrijd
De FIFA maakte ook bekend dat de openingswedstrijd in stadion Al Bayt in Al Khor is, om 11.00 uur. Dat is een stad 60 kilometer van hoofdstad Doha. In Al Bayt is plaats voor 60.000 mensen. De finale is toegewezen aan het stadion Lusail, vlakbij Doha, met een capaciteit van 80.000. De eindstrijd start om 16.00 uur.
Het Nederlands elftal speelt volgend jaar zomer eerst het, vanwege het coronavirus uitgestelde, EK. Oranje moet zich nog voor het WK in Qatar zien te plaatsen. De loting voor de kwalificatie is eind dit jaar. De kwalificatie begint in maart 2021.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het WK voetbal voor vrouwen wordt vanaf 2031 uitgebreid van 32 naar 48 landenteams. Dat heeft de FIFA besloten. Het aantal wedstrijden op de eindronde gaat daardoor van 64 naar 104.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het vertrek van trainer John van den Brom na dit seizoen bevestigd. De Arnhemmers willen een frisse start maken en hebben daarom besloten het aflopende contract van het clubicoon niet te verlengen. Van den Brom keerde vorig seizoen terug bij Vitesse toen nog niet duidelijk was of de club zou blijven bestaan.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht houdt nog altijd hoop op de derde plaats in de Eredivisie. Zondag neemt de ploeg van trainer Ron Jans het in Enschede op tegen FC Twente. Het gat met nummer 3 Feyenoord bedraagt 3 punten. De Rotterdammers ontvangen PSV.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks (24) heeft er vertrouwen in dat ze zaterdag met PSV haar eerste beker gaat veroveren. De captain van de Eindhovense voetbalclub verloor als speelster van ADO Den Haag en PSV twee keer een bekerfinale. "Drie keer moet dan maar scheepsrecht zijn", stelde de verdedigster van PSV tijdens de persconferentie voor de bekerfinale in Zeist. Ze keek lachend naar 'De Dennenappel' en zei: "Die is deze keer voor mij."
4 uur geledenZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."
6 uur geleden