Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK veldrijden: opnieuw Van der Poel versus Van Aert

WK veldrijden: opnieuw Van der Poel versus Van Aert

OOSTENDE (ANP) - Acht keer troffen Mathieu van der Poel en Wout van Aert elkaar dit veldritseizoen. Vijf keer won de Nederlander, drie keer de Belg. Als ze er allebei waren reed de rest telkens voor de derde plek. Naar verwachting is dat zondag ook zo, als in Oostende om de wereldtitel wordt gestreden.

Van der Poel versus Van Aert: sinds het WK in Tabor in 2015 draait het nagenoeg altijd rond deze twee supertalenten. Alleen in 2020, na zijn zware val in de Tour de France, belandde Wout van Aert naast het podium op een WK. Het overkwam Van der Poel in 2016 in Heusden-Zolder. Alle andere keren veroverden beiden een medaille.

In Tabor hadden ze nog bij de beloften mogen starten; het was Van der Poel die toen de jongste wereldkampioen ooit werd. De drie jaren erop ging de titel telkens naar Van Aert. Zeker in 2018 in Valkenburg was dat pijnlijk, in een winter waarin Van der Poel onklopbaar leek. De twee jaren erop kreeg hij zijn revanche, met titels in Bogense en Dübendorf.

Zondag volgt om 15.10 uur een nieuwe uitvoering van het duel, voorafgegaan door de vrouwen onder 23 jaar die om 13.30 uur starten. Zaterdag gingen beide titels naar Nederland met Pim Ronhaar als winnaar bij de beloften en Lucinda Brand bij de elitevrouwen.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

1 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

1 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

2 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

2 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

4 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

6 uur geleden
Sinner en Medvedev maken halve finale vanwege regen zaterdag af

ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.

20 uur geleden