WK veldrijden: opnieuw Van der Poel versus Van Aert
OOSTENDE (ANP) - Acht keer troffen Mathieu van der Poel en Wout van Aert elkaar dit veldritseizoen. Vijf keer won de Nederlander, drie keer de Belg. Als ze er allebei waren reed de rest telkens voor de derde plek. Naar verwachting is dat zondag ook zo, als in Oostende om de wereldtitel wordt gestreden.
Van der Poel versus Van Aert: sinds het WK in Tabor in 2015 draait het nagenoeg altijd rond deze twee supertalenten. Alleen in 2020, na zijn zware val in de Tour de France, belandde Wout van Aert naast het podium op een WK. Het overkwam Van der Poel in 2016 in Heusden-Zolder. Alle andere keren veroverden beiden een medaille.
In Tabor hadden ze nog bij de beloften mogen starten; het was Van der Poel die toen de jongste wereldkampioen ooit werd. De drie jaren erop ging de titel telkens naar Van Aert. Zeker in 2018 in Valkenburg was dat pijnlijk, in een winter waarin Van der Poel onklopbaar leek. De twee jaren erop kreeg hij zijn revanche, met titels in Bogense en Dübendorf.
Zondag volgt om 15.10 uur een nieuwe uitvoering van het duel, voorafgegaan door de vrouwen onder 23 jaar die om 13.30 uur starten. Zaterdag gingen beide titels naar Nederland met Pim Ronhaar als winnaar bij de beloften en Lucinda Brand bij de elitevrouwen.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
5 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
18 uur geleden