WK veldrijden: opnieuw Van der Poel versus Van Aert
OOSTENDE (ANP) - Acht keer troffen Mathieu van der Poel en Wout van Aert elkaar dit veldritseizoen. Vijf keer won de Nederlander, drie keer de Belg. Als ze er allebei waren reed de rest telkens voor de derde plek. Naar verwachting is dat zondag ook zo, als in Oostende om de wereldtitel wordt gestreden.
Van der Poel versus Van Aert: sinds het WK in Tabor in 2015 draait het nagenoeg altijd rond deze twee supertalenten. Alleen in 2020, na zijn zware val in de Tour de France, belandde Wout van Aert naast het podium op een WK. Het overkwam Van der Poel in 2016 in Heusden-Zolder. Alle andere keren veroverden beiden een medaille.
In Tabor hadden ze nog bij de beloften mogen starten; het was Van der Poel die toen de jongste wereldkampioen ooit werd. De drie jaren erop ging de titel telkens naar Van Aert. Zeker in 2018 in Valkenburg was dat pijnlijk, in een winter waarin Van der Poel onklopbaar leek. De twee jaren erop kreeg hij zijn revanche, met titels in Bogense en Dübendorf.
Zondag volgt om 15.10 uur een nieuwe uitvoering van het duel, voorafgegaan door de vrouwen onder 23 jaar die om 13.30 uur starten. Zaterdag gingen beide titels naar Nederland met Pim Ronhaar als winnaar bij de beloften en Lucinda Brand bij de elitevrouwen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
9 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
12 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
13 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
13 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
13 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
14 uur geleden