Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-tijdrit hoofddoel voor Markus, bijvangst voor Vollering

WK-tijdrit hoofddoel voor Markus, bijvangst voor Vollering

GLASGOW (ANP) - Met Demi Vollering en Riejanne Markus heeft Nederland bij de WK wielrennen donderdag twee podiumkandidaten op de individuele tijdrit voor de vrouwen. Waar Vollering de wegrace van zondag als hoofddoel heeft, is voor Markus de race tegen de klok over ruim 36 kilometer het ultieme doel van een meerjarig project.

Als kind ging ze al kijken naar tijdritten in de Tour de France. Waar de gemiddelde wielerliefhebber een mooie bergetappe opzoekt, genoot de inmiddels 28-jarige Markus van de mannen met de mooie helmen, de aerodynamische pakken en het geluid van de dichte wielen. "Fabian Cancellara was mijn held. Ik had posters van hem op mijn kamer. De manier waarop hij fietste, de overmacht waardoor hij soms zelfs bij een tijdrit juichend de finish passeerde."

Ze is een laatbloeier, bleef lang in de schaduw van rensters als Ellen van Dijk, Annemiek van Vleuten en Anna van der Breggen. WK-deelname zat er vrijwel nooit in. Eén keer eerder startte ze: in 2021 werd ze negende in Brugge. Van Dijk is zwanger, Van der Breggen gestopt en Markus werd eind juni in Elspeet Nederlands kampioen. Vollering werd tweede, Van Vleuten (derde) schoot tekort.

Kanshebbers

In de afsluitende tijdrit in de Tour de France werd Markus vijfde. Op 50 seconden van Marlen Reusser, de Zwitserse die voor haar de favoriet is op het voornamelijk vlakke parcours in Stirling, ten noorden van Glasgow. "En ik zag Chloé Dygert al goede dingen doen hier op de WK baan. Dat is een andere kanshebster."

Het NK was een eerste doel waarvoor ze hard heeft gewerkt. "Daarna de tijdrit in de Tour en nu dit WK. Ik ben trots dat ik hier sta. Het valt niet mee om je in Nederland te kwalificeren. Er ligt een mooi en eerlijk parcours met in het begin lange rechte stukken waar je goed in positie kunt liggen. Maar je moet wel wat overhouden voor het klimmetje op het laatst."

Focus

Vollering rijdt donderdag haar eerste wedstrijd sinds ze de Tour de France won. Wat volgde was een weekje vakantie aan de Franse kust met de familie. "Een beetje bijkomen, heel even zonder fiets", vertelt ze in het hotel waar de Nederlandse ploeg verblijft. "Daarna een paar goede trainingen en nu zijn we hier en is de focus terug." Die ligt uiteraard vooral op de wedstrijd van zondag, waar een trui te verdienen valt die ze het hele jaar mag dragen. "Ik ben goed hersteld. Tijdrijden is voor mij wel belangrijker geworden sinds bekend werd dat de Tour ermee zou worden afgesloten."

Ze werd in die tijdrit in Pau tweede achter ploeggenote Reusser. "En er valt nog veel te verbeteren, met name in de aerodynamica."

Meer uit Sport

Verstappen: groot deel seizoen niet wat ik ervan verwachtte

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".

1 uur geleden
Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

16 uur geleden
Wielrenster Wiebes boos maar ongedeerd na aanrijding met auto

HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.

20 uur geleden
Federer in 2026 opgenomen in Tennis Hall of Fame

NEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.

21 uur geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar achtste finales op WK

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.

22 uur geleden
Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

23 uur geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

1 dag geleden