Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-tijdrit hoofddoel voor Markus, bijvangst voor Vollering

WK-tijdrit hoofddoel voor Markus, bijvangst voor Vollering

GLASGOW (ANP) - Met Demi Vollering en Riejanne Markus heeft Nederland bij de WK wielrennen donderdag twee podiumkandidaten op de individuele tijdrit voor de vrouwen. Waar Vollering de wegrace van zondag als hoofddoel heeft, is voor Markus de race tegen de klok over ruim 36 kilometer het ultieme doel van een meerjarig project.

Als kind ging ze al kijken naar tijdritten in de Tour de France. Waar de gemiddelde wielerliefhebber een mooie bergetappe opzoekt, genoot de inmiddels 28-jarige Markus van de mannen met de mooie helmen, de aerodynamische pakken en het geluid van de dichte wielen. "Fabian Cancellara was mijn held. Ik had posters van hem op mijn kamer. De manier waarop hij fietste, de overmacht waardoor hij soms zelfs bij een tijdrit juichend de finish passeerde."

Ze is een laatbloeier, bleef lang in de schaduw van rensters als Ellen van Dijk, Annemiek van Vleuten en Anna van der Breggen. WK-deelname zat er vrijwel nooit in. Eén keer eerder startte ze: in 2021 werd ze negende in Brugge. Van Dijk is zwanger, Van der Breggen gestopt en Markus werd eind juni in Elspeet Nederlands kampioen. Vollering werd tweede, Van Vleuten (derde) schoot tekort.

Kanshebbers

In de afsluitende tijdrit in de Tour de France werd Markus vijfde. Op 50 seconden van Marlen Reusser, de Zwitserse die voor haar de favoriet is op het voornamelijk vlakke parcours in Stirling, ten noorden van Glasgow. "En ik zag Chloé Dygert al goede dingen doen hier op de WK baan. Dat is een andere kanshebster."

Het NK was een eerste doel waarvoor ze hard heeft gewerkt. "Daarna de tijdrit in de Tour en nu dit WK. Ik ben trots dat ik hier sta. Het valt niet mee om je in Nederland te kwalificeren. Er ligt een mooi en eerlijk parcours met in het begin lange rechte stukken waar je goed in positie kunt liggen. Maar je moet wel wat overhouden voor het klimmetje op het laatst."

Focus

Vollering rijdt donderdag haar eerste wedstrijd sinds ze de Tour de France won. Wat volgde was een weekje vakantie aan de Franse kust met de familie. "Een beetje bijkomen, heel even zonder fiets", vertelt ze in het hotel waar de Nederlandse ploeg verblijft. "Daarna een paar goede trainingen en nu zijn we hier en is de focus terug." Die ligt uiteraard vooral op de wedstrijd van zondag, waar een trui te verdienen valt die ze het hele jaar mag dragen. "Ik ben goed hersteld. Tijdrijden is voor mij wel belangrijker geworden sinds bekend werd dat de Tour ermee zou worden afgesloten."

Ze werd in die tijdrit in Pau tweede achter ploeggenote Reusser. "En er valt nog veel te verbeteren, met name in de aerodynamica."

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

7 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

10 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

14 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

14 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

16 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

17 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

18 uur geleden