Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-tickets op 5000 meter voor Roest, Kramer en Bergsma

WK-tickets op 5000 meter voor Roest, Kramer en Bergsma

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest, Sven Kramer en Jorrit Bergsma zullen Nederland bij de WK afstanden half februari in Heerenveen vertegenwoordigen op de 5000 meter. Roest maakte in Thialf tijdens het kwalificatietoernooi de meeste indruk. De drievoudige wereldkampioen allround verbeterde zijn eigen baanrecord met een tijd van 6.08,21.

Ploeggenoot Sven Kramer reed na Roest een bekeken race en finishte in een tijd van 6.12,57. Bergsma dook in de laatste rit ternauwernood onder de derde tijd van Marwin Talsma: 6.13,82 tegen 6.13,85.

Eerder won Roest dit seizoen in Heerenveen al de 5000 meter bij de NK afstanden (6.10,16) en bij de NK allround (6.15,31). Kramer eindigde eind oktober bij de NK afstanden als tweede in 6.15,26.

Derde startplek

Nederland is voor de WK afstanden nog niet helemaal zeker van de derde startplek op de 5000 meter. Die moet nog worden veiliggesteld bij de twee wereldbekers in januari in Heerenveen. Normaal gesproken is dat geen probleem voor de stayers van Oranje.

Talsma en Marcel Bosker (6.14,04) mogen als nummers 4 en 5 van het klassement nog wel van start gaan bij de wereldbekers in Heerenveen.

Voor de EK allround half januari in Thialf heeft Roest zich al geplaatst. De andere twee startbewijzen gaan naar de beste twee rijders in een gecombineerd klassement van de 1500 en 5000 meter. De schaatsmijl voor mannen staat zondag op het programma.

Meer uit Sport

Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

1 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

1 uur geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

3 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

4 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

14 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

19 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

20 uur geleden