
WK-tickets op 500 m naar Verbij, N'tab en Mulder, Otterspeer valt
HEERENVEEN (ANP) - Kai Verbij, Dai Dai N'tab en Ronald Mulder mogen bij de WK afstanden half februari in Heerenveen uitkomen op de 500 meter. Het snelle schaatsdrietal stelde bij het kwalificatietoernooi in Thialf een startbewijs veilig. Na twee manches op de sprint kwam de beste tijd op naam van Verbij (34,63, op de tweede 500 m), gevolgd door N'tab (34,71, op de eerste 500 m) en Mulder (34,916, ook op de eerste 500 m).
Otterspeer (vierde in 34,918 in eerste manche) en Lennart Velema (vijfde in 35,05) grepen naast een WK-ticket. Ze mogen met de top 3 nog wel deelnemen aan de twee wereldbekers in januari in Thialf.
Otterspeer kwam in zijn tweede rit tegen de ontketende Verbij in de tweede buitenbocht ten val, waardoor hij wegviel uit de top 3. Hij was in de eerste manche 0,002 seconde langzamer dan Mulder, die in zijn tweede rit 34,95 liet noteren.
Thomas Krol en Kjeld Nuis lieten de tweede manche op de 500 meter schieten. Ze namen genoegen met hun tijden in de eerste omloop. Krol eindigde als achtste met 35,13 en Nuis als negende met 35,14. Met een snelle 1000 meter op maandag hopen de twee specialisten op de middellange afstand een startbewijs veilig te stellen voor de EK sprint half januari in Heerenveen. De eerste twee van een gecombineerd klassement over de (beste) 500 meter en de 1000 meter verdienen een EK-ticket. Otterspeer is als Nederlands sprintkampioen al zeker van deelname aan de EK sprint.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft de kwartfinales bereikt van het masterstoernooi van Cincinnati. De titelverdediger versloeg de Franse routinier Adrian Mannarino na een urenlange regenpauze met 6-4 7-6 (4).
1 uur geledenSCHWECHAT (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben tegen Oostenrijk hun eerste nederlaag geïncasseerd in het derde duel in de strijd om een plaats op het WK-kwalificatietoernooi. Oranje verloor de uitwedstrijd in Schwechat met 83-70, waardoor een plek in de volgende ronde van de kwalificatie nog niet zeker is.
13 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn als groepswinnaar doorgedrongen tot de halve finales van het EK in Mönchengladbach. Na eerdere zeges op Ierland (2-0) en Duitsland (5-1) was het team van bondscoach Raoul Ehren in het laatste groepsduel met 6-0 te sterk voor Frankrijk. Oranje speelt in de halve finales tegen Spanje, de nummer 2 van de andere poule.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams heeft een wildcard ontvangen voor de US Open. De 45-jarige Amerikaanse maakte vorige maand na zestien maanden afwezigheid haar rentree. De voormalige nummer 1 van de wereld won in het verleden het laatste grandslamtoernooi van het jaar twee keer, in 2000 en 2001.
17 uur geledenGLADSAXE (ANP) - De Noor Søren Waerenskjold heeft de tweede etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. Het was een vlakke rit van Rødovre naar Gladsaxe over 110 kilometer. De renner van Uno-X Mobility hield in de massasprint de Belg Steffen De Schuyteneer en de Fransman Axel Zingle achter zich. De Nederlander Nils Eekhoff eindigde als vijfde.
17 uur geledenVENLO (ANP) - Jeroen Delmee (52) wil als bondscoach geschiedenis schrijven met het Nederlands hockeyelftal. "Als je wint, dan kom je in de boeken. Hoe meer prijzen je verovert, hoe bijzonderder het wordt", zei de oud-hockeyer in aanloop naar de halve finale van het EK waarin Oranje donderdag tegen Frankrijk speelt tegen het ANP. "Met deze generatie kunnen we iets moois neerzetten. Dat moet het streven zijn. Bij mij als coach leeft dat wel."
18 uur geledenHUÉMOZ (ANP) - Demi Vollering heeft zich teruggetrokken voor de Ronde van Romandië, de driedaagse rittenkoers in Zwitserland die vrijdag begint. De organisatie van de wielerkoers meldt dat de Nederlandse renster van FDJ-Suez zich wegens ziekte heeft afgemeld.
20 uur geleden