WK-tickets op 1000 meter voor Leerdam, Ter Mors en Schulting
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam, Jorien ter Mors en Suzanne Schulting hebben zich op de 1000 meter geplaatst voor de WK afstanden half februari in Heerenveen. Zij eindigden op dit onderdeel bij het Nederlandse kwalificatietoernooi in Thialf in de top 3 van het klassement.
Wereldkampioene Leerdam reed de beste tijd (1.13,42). Olympisch kampioene Ter Mors eindigde als tweede in 1.13,70. Schulting, olympisch shorttrackkampioene op de 1000 meter, belandde met een persoonlijk record van 1.13,97 op de derde plek.
Met de top 3 mogen ook Femke Kok (1.14,10) en Antoinette de Jong (1.14,13) als nummers 4 en 5 deelnemen aan de twee wereldbekers in januari in Heerenveen.
Suzanne Schulting
De twee beschikbare tickets voor de EK sprint, half januari in Thialf, gingen naar Kok en Schulting. Leerdam was als Nederlands sprintkampioene al zeker van deelname.
Het is nog niet zeker of Schulting zal deelnemen aan de EK sprint. Een week later staan de EK shorttrack op het programma in Polen en het is nog maar de vraag of ze de 'bubbel' in Heerenveen mag verlaten en in Gdansk dan zomaar kan instappen. Daarna zou Schulting zich weer in Friesland moeten voegen in de langebaanselectie voor de wereldbeker eind januari en de WK afstanden. Ze pakte zondag in Thialf ook al een WK-ticket op de 500 meter. Indien Schulting zich afmeldt voor de EK sprint, zal Ter Mors haar plaats innemen.
"Kiezen tussen shorttrack en de langebaan maakt het nu wel wat lastiger, omdat het nu zo goed gaat", gaf Schulting toe bij de NOS. "Maar shorttrack blijft bij mij op nummer 1 staan. Ik wil dit seizoen heel graag mijn Europese en wereldtitels prolongeren."
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
12 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
13 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
15 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
16 uur geleden