WK-tickets op 1000 meter voor Leerdam, Ter Mors en Schulting
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam, Jorien ter Mors en Suzanne Schulting hebben zich op de 1000 meter geplaatst voor de WK afstanden half februari in Heerenveen. Zij eindigden op dit onderdeel bij het Nederlandse kwalificatietoernooi in Thialf in de top 3 van het klassement.
Wereldkampioene Leerdam reed de beste tijd (1.13,42). Olympisch kampioene Ter Mors eindigde als tweede in 1.13,70. Schulting, olympisch shorttrackkampioene op de 1000 meter, belandde met een persoonlijk record van 1.13,97 op de derde plek.
Met de top 3 mogen ook Femke Kok (1.14,10) en Antoinette de Jong (1.14,13) als nummers 4 en 5 deelnemen aan de twee wereldbekers in januari in Heerenveen.
Suzanne Schulting
De twee beschikbare tickets voor de EK sprint, half januari in Thialf, gingen naar Kok en Schulting. Leerdam was als Nederlands sprintkampioene al zeker van deelname.
Het is nog niet zeker of Schulting zal deelnemen aan de EK sprint. Een week later staan de EK shorttrack op het programma in Polen en het is nog maar de vraag of ze de 'bubbel' in Heerenveen mag verlaten en in Gdansk dan zomaar kan instappen. Daarna zou Schulting zich weer in Friesland moeten voegen in de langebaanselectie voor de wereldbeker eind januari en de WK afstanden. Ze pakte zondag in Thialf ook al een WK-ticket op de 500 meter. Indien Schulting zich afmeldt voor de EK sprint, zal Ter Mors haar plaats innemen.
"Kiezen tussen shorttrack en de langebaan maakt het nu wel wat lastiger, omdat het nu zo goed gaat", gaf Schulting toe bij de NOS. "Maar shorttrack blijft bij mij op nummer 1 staan. Ik wil dit seizoen heel graag mijn Europese en wereldtitels prolongeren."
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
21 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
22 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
1 dag geleden