Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK Superbike Assen met drie maanden verplaatst naar juli

WK Superbike Assen met drie maanden verplaatst naar juli

ASSEN (ANP) - Het wereldkampioenschap Superbike opent dit seizoen toch niet op het TT Circuit van Assen. Het motorsportevenement is met drie maanden verplaatst, van 23-25 april naar 23-25 juli. Assen is op de aangepaste kalender de vijfde ronde in het kampioenschap.

Het TT Circuit volgt de richtlijnen van de veiligheidsregio, die bepalen dat tot 1 juni geen grootschalige publieksevenementen in Drenthe mogen plaatsvinden vanwege de coronapandemie. Aangezien promotor Dorna hecht aan de aanwezigheid van toeschouwers, was het besluit om het WK Superbike te verzetten snel genomen.

"Hoe de situatie in juli is, weten we nu nog niet. We willen het evenement, evenals de TT, het liefst 'volle bak' organiseren, maar zijn afhankelijk van het landelijk beleid", zegt een woordvoerder van het circuit.

Seizoenstart

De TT van Assen ging vorig jaar niet door en staat gepland voor 25-27 juni. "De 37.000 kaarten die we al hadden verkocht, zijn voor de komende editie geldig. Maar we kunnen op dit moment niet weten of tegen die tijd de richtlijnen zijn versoepeld en er dan wel publiek is toegestaan."

Het seizoen in het WK Superbike begint nu van 7-9 mei in het Portugese Estoril. Michael van der Mark is de enige Nederlander in de klasse van de zware motoren. De Rotterdammer eindigde afgelopen seizoen, in zijn laatste jaar in het fabrieksteam van Yamaha, als vijfde. Komend seizoen komt hij uit op een BMW.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

4 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

9 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

22 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden