WK Superbike Assen met drie maanden verplaatst naar juli
ASSEN (ANP) - Het wereldkampioenschap Superbike opent dit seizoen toch niet op het TT Circuit van Assen. Het motorsportevenement is met drie maanden verplaatst, van 23-25 april naar 23-25 juli. Assen is op de aangepaste kalender de vijfde ronde in het kampioenschap.
Het TT Circuit volgt de richtlijnen van de veiligheidsregio, die bepalen dat tot 1 juni geen grootschalige publieksevenementen in Drenthe mogen plaatsvinden vanwege de coronapandemie. Aangezien promotor Dorna hecht aan de aanwezigheid van toeschouwers, was het besluit om het WK Superbike te verzetten snel genomen.
"Hoe de situatie in juli is, weten we nu nog niet. We willen het evenement, evenals de TT, het liefst 'volle bak' organiseren, maar zijn afhankelijk van het landelijk beleid", zegt een woordvoerder van het circuit.
Seizoenstart
De TT van Assen ging vorig jaar niet door en staat gepland voor 25-27 juni. "De 37.000 kaarten die we al hadden verkocht, zijn voor de komende editie geldig. Maar we kunnen op dit moment niet weten of tegen die tijd de richtlijnen zijn versoepeld en er dan wel publiek is toegestaan."
Het seizoen in het WK Superbike begint nu van 7-9 mei in het Portugese Estoril. Michael van der Mark is de enige Nederlander in de klasse van de zware motoren. De Rotterdammer eindigde afgelopen seizoen, in zijn laatste jaar in het fabrieksteam van Yamaha, als vijfde. Komend seizoen komt hij uit op een BMW.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
20 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
22 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geleden