WK-shirts Oranje leveren op eerste veiling 60.000 euro op
AMSTERDAM (ANP) - De shirts die het Nederlands elftal droeg op het WK tegen Senegal (2-0) hebben op een veiling een kleine 60.000 euro opgeleverd. Dat geld gaat, net als de opbrengsten van de gedragen shirts uit de andere duels van Oranje in Qatar, naar arbeidsmigranten in het gastland.
Het shirt van aanvoerder Virgil van Dijk leverde volgens onlineplatform MatchWornShirt het meest op: bijna 5000 euro. Ook de shirts van doelpuntenmakers Cody Gakpo en Davy Klaassen en Oranjedebutant Andries Noppert waren populair met opbrengsten tussen de 2800 en 3603 euro. De veiling van de wedstrijdshirts begint steeds direct na de aftrap en loopt dan tot het volgende duel.
Van Dijk zei eerder te hopen dat Oranje in Qatar kan bijdragen aan de veranderingen die al een aantal jaar gaande zijn op het gebied van arbeidsrechten. Mensenrechtenorganisaties maken zich al jaren sterk voor betere omstandigheden voor de vele arbeidsmigranten in Qatar.
"Vanuit de 'bestuurskamers' is al veel gedaan om de situatie te verbeteren, maar wij willen daar vanuit de kleedkamer ook een concrete bijdrage aan leveren", aldus Van Dijk. "Allereerst door hier op dit wereldpodium aandacht te vragen voor hun situatie. Maar ook door de veilingopbrengst van onze wedstrijdshirts te gebruiken om de in gang gezette verbeteringen mede te financieren."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
16 uur geleden