WK roeien in Shanghai afgelast
LAUSANNE (ANP) - De WK roeien die dit jaar in Shanghai gehouden zouden worden, gaan niet door. De internationale bond World Rowing heeft in overleg met het organisatiecomité besloten het evenement, dat zou plaatsvinden van 17 tot en met 25 oktober, te annuleren.
De Chinese organisatie vindt dat het niet haalbaar is de wereldkampioenschappen te houden vanwege de beperkende maatregelen als gevolg van de coronapandemie. Na overleg heeft het bestuur van World Rowing besloten het evenement af te gelasten.
"We hebben zeker begrip voor dit besluit", reageert Hessel Evertse, technisch directeur van de Nederlandse roeibond KNRB. "Het zijn onzekere tijden, de quarantainemaatregelen in China zijn streng, het aantal besmettingen - juist in deze leeftijdsgroep - is hoog en daarnaast zou de representativiteit, door afzeggingen en de voorafgaande Spelen, laag zijn. Het is dan een te kostbare aangelegenheid om hierin te volharden."
Meer uit Sport
RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
18 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
14 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geleden