WK-leider Verstappen: jammer dat Honda na dit jaar stopt
SPIELBERG (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen, de trotse leider in het WK-klassement, betreurt het nog maar eens dat motorleverancier Honda na dit jaar ermee stopt. "Ja natuurlijk vind ik dat zonde, maar dat vond ik vorig jaar ook, voordat we dit succes hadden. Dat blijft hetzelfde", betoogt de kopman van Red Bull op Verstappen.com. "We gaan er samen het beste uithalen dit jaar en alle mogelijkheden proberen te benutten. Dan zien we wel waar we eindigen. Maar natuurlijk is het jammer."
Verstappen mikt zondag bij de Grand Prix van Stiermarken op de Red Bull Ring op zijn vierde seizoenszege. Hij weet al hoe het voelt om op het Oostenrijkse circuit te winnen. In 2018 en 2019 kwam hij in Spielberg als eerste over de finish. Volgens Verstappen betekent dat nog niet dat zijn Red Bull deze baan beter ligt dan de Mercedes van wereldkampioen Lewis Hamilton. "Dat vind ik lastig om in te schatten. Ik denk dat de trainingen gaan uitwijzen hoe dat eruitziet. Elk jaar is sowieso anders, al is het maar omdat de auto anders is. De tijd zal het leren."
Bij het raceweekeinde in Oostenrijk zullen weer fans aanwezig zijn, maar nog wel in beperkte mate. Een week later, bij de Grote Prijs van Oostenrijk op hetzelfde circuit, zullen de tribunes met bijna 40.000 toeschouwers weer helemaal gevuld zijn. Verstappen kijkt ernaar uit.
"Het is geweldig voor de sfeer dat er weer fans bij zijn hier in Oostenrijk, dat is alleen maar mooi. Je ziet ze zitten en ze moedigen je aan tijdens de wedstrijd, dat is super. Qua prestatie moet het voor mij natuurlijk niet uitmaken. Al die fans brengen een positieve energie, maar het verandert niet hoe ik een raceweekend in ga of hoe ik presteer."
Meer uit Sport
ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.
14 uur geledenARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
15 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.
1 dag geleden