Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-leider Verstappen: jammer dat Honda na dit jaar stopt

WK-leider Verstappen: jammer dat Honda na dit jaar stopt

SPIELBERG (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen, de trotse leider in het WK-klassement, betreurt het nog maar eens dat motorleverancier Honda na dit jaar ermee stopt. "Ja natuurlijk vind ik dat zonde, maar dat vond ik vorig jaar ook, voordat we dit succes hadden. Dat blijft hetzelfde", betoogt de kopman van Red Bull op Verstappen.com. "We gaan er samen het beste uithalen dit jaar en alle mogelijkheden proberen te benutten. Dan zien we wel waar we eindigen. Maar natuurlijk is het jammer."

Verstappen mikt zondag bij de Grand Prix van Stiermarken op de Red Bull Ring op zijn vierde seizoenszege. Hij weet al hoe het voelt om op het Oostenrijkse circuit te winnen. In 2018 en 2019 kwam hij in Spielberg als eerste over de finish. Volgens Verstappen betekent dat nog niet dat zijn Red Bull deze baan beter ligt dan de Mercedes van wereldkampioen Lewis Hamilton. "Dat vind ik lastig om in te schatten. Ik denk dat de trainingen gaan uitwijzen hoe dat eruitziet. Elk jaar is sowieso anders, al is het maar omdat de auto anders is. De tijd zal het leren."

Bij het raceweekeinde in Oostenrijk zullen weer fans aanwezig zijn, maar nog wel in beperkte mate. Een week later, bij de Grote Prijs van Oostenrijk op hetzelfde circuit, zullen de tribunes met bijna 40.000 toeschouwers weer helemaal gevuld zijn. Verstappen kijkt ernaar uit.

"Het is geweldig voor de sfeer dat er weer fans bij zijn hier in Oostenrijk, dat is alleen maar mooi. Je ziet ze zitten en ze moedigen je aan tijdens de wedstrijd, dat is super. Qua prestatie moet het voor mij natuurlijk niet uitmaken. Al die fans brengen een positieve energie, maar het verandert niet hoe ik een raceweekend in ga of hoe ik presteer."

Meer uit Sport

'Onbevangen' Broeders-Bol gaat bij EK-debuut op 800 voor finale

ARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.

12 minuten geleden
Italiaanse sprinter Milan boekt tweede ritzege op rij in Polen

SZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.

1 uur geleden
Eerste wielrenster vertrokken in tijdrit Tour de France Femmes

GÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.

2 uur geleden
Turners Faverus, De Munck en Grünberg in ploeg voor EK in Zagreb

ROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.

3 uur geleden
Schoonspringster Praasterink pakt opnieuw EK-brons

PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.

16 uur geleden
Tenniszussen Williams met wildcard naar dubbelspel Cincinnati

CINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.

21 uur geleden
Pieterse verovert bergtrui in de Tour de France Femmes

POLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.

23 uur geleden