Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-leider Verstappen: jammer dat Honda na dit jaar stopt

WK-leider Verstappen: jammer dat Honda na dit jaar stopt

SPIELBERG (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen, de trotse leider in het WK-klassement, betreurt het nog maar eens dat motorleverancier Honda na dit jaar ermee stopt. "Ja natuurlijk vind ik dat zonde, maar dat vond ik vorig jaar ook, voordat we dit succes hadden. Dat blijft hetzelfde", betoogt de kopman van Red Bull op Verstappen.com. "We gaan er samen het beste uithalen dit jaar en alle mogelijkheden proberen te benutten. Dan zien we wel waar we eindigen. Maar natuurlijk is het jammer."

Verstappen mikt zondag bij de Grand Prix van Stiermarken op de Red Bull Ring op zijn vierde seizoenszege. Hij weet al hoe het voelt om op het Oostenrijkse circuit te winnen. In 2018 en 2019 kwam hij in Spielberg als eerste over de finish. Volgens Verstappen betekent dat nog niet dat zijn Red Bull deze baan beter ligt dan de Mercedes van wereldkampioen Lewis Hamilton. "Dat vind ik lastig om in te schatten. Ik denk dat de trainingen gaan uitwijzen hoe dat eruitziet. Elk jaar is sowieso anders, al is het maar omdat de auto anders is. De tijd zal het leren."

Bij het raceweekeinde in Oostenrijk zullen weer fans aanwezig zijn, maar nog wel in beperkte mate. Een week later, bij de Grote Prijs van Oostenrijk op hetzelfde circuit, zullen de tribunes met bijna 40.000 toeschouwers weer helemaal gevuld zijn. Verstappen kijkt ernaar uit.

"Het is geweldig voor de sfeer dat er weer fans bij zijn hier in Oostenrijk, dat is alleen maar mooi. Je ziet ze zitten en ze moedigen je aan tijdens de wedstrijd, dat is super. Qua prestatie moet het voor mij natuurlijk niet uitmaken. Al die fans brengen een positieve energie, maar het verandert niet hoe ik een raceweekend in ga of hoe ik presteer."

Meer uit Sport

Wielrenster Bredewold wint eerste etappe Ronde van Baskenland

AGURAIN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De 24-jarige renster van SD Worx - Protime was na 148,5 kilometer tussen Zumarraga en Agurain de beste in de massasprint. Ze bleef de Britse Millie Couzens en de Franse Margaux Vigié voor.

7 minuten geleden
Verstappen dit keer niet als favoriet bij GP van Emilia-Romagna

IMOLA (ANP) - Max Verstappen ziet zichzelf zeker niet als favoriet voor de zege bij de Grote Prijs van Emilia-Romagna. De viervoudig wereldkampioen, die de laatste drie races in Imola won, denkt dat zijn Red Bull het gat met McLaren nog niet heeft weten te dichten. "We zetten kleine stapjes voorwaarts", stelt Verstappen. "Maar het verschil is denk ik nog groot."

2 uur geleden
Tuchtcommissie schorst Valente van FC Groningen voor één duel

GRONINGEN (ANP) - Luciano Valente van FC Groningen heeft van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing van twee wedstrijden gekregen, waarvan één voorwaardelijk. Dat meldt de club op X. Door de straf mist de middenvelder zondag de laatste competitiewedstrijd bij PEC Zwolle.

3 uur geleden
Golfer Vegas aan de leiding na eerste dag PGA Championship

CHARLOTTE (ANP/RTR) - Golfer Jhonattan Vegas heeft na de eerste dag de leiding genomen op het PGA Championship. De speler uit Venezuela tekende op de Quail Hollow Club in North Carolina voor een ronde van 64 slagen (-7). De Amerikaan Ryan Gerard en Cam Davies uit Australië volgen op 2 slagen.

3 uur geleden
Dure nederlaag Van Gerwen in Premier League

ABERDEEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is in de vijftiende ronde van de Premier League in zijn eerste partij uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verloor in Aberdeen van de Brit Nathan Aspinall met 6-3. De nederlaag kan tot gevolg hebben dat Van Gerwen zich niet plaatst voor de play-offs. Er is nog een reguliere speelronde te gaan.

17 uur geleden
Wielrenner Groves wint zesde etappe van Giro d'Italia

NAPELS (ANP) - Wielrenner Kaden Groves heeft de zesde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 26-jarige Australiër van Alpecin-Deceuninck was na 227 kilometer de snelste in een massasprint in Napels.

20 uur geleden
Paolini eerste finaliste in tennistoernooi Rome

ROME (ANP) - De Italiaanse tennisster Jasmine Paolini is doorgedrongen tot de finale van haar thuistoernooi in Rome. Ze versloeg in de halve finales van het graveltoernooi in de Italiaanse hoofdstad de Amerikaanse Peyton Stearns in twee sets: 7-5 6-1.

20 uur geleden