WK-leider Verstappen gaat voor eerste zege in Britse GP
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat vanaf 16.00 uur op jacht naar zijn derde overwinning op rij in de Formule 1. De wereldkampioen en leider in het WK-klassement begint de Grote Prijs van Groot-Brittannië vanaf de tweede startplek. De Spanjaard Carlos Sainz (Ferrari) veroverde tijdens de natte kwalificatie, die in de regen werd afgewerkt, voor het eerst in zijn carrière poleposition.
Verstappen won vijf van de laatste zes grands prix. In het WK heeft de kopman van het Red Bull-team 46 punten voorsprong op de nummer 2, zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez. De Monegask Charles Leclerc van Ferrari staat 49 punten achter op de Nederlander.
Verstappen hoopt de GP van Groot-Brittannië voor het eerst te winnen. Vorig jaar schreef hij de sprintrace op Silverstone op zijn naam. De Nederlander viel een dag later in de hoofdrace uit nadat hij van de baan was getikt door Lewis Hamilton en moest na die zware crash zelfs naar het ziekenhuis. De Brit kon wel doorrijden en zegevierde voor de achtste keer voor eigen publiek.
Achter Sainz en Verstappen staan Pérez en Leclerc op de tweede startrij. Hamilton (Mercedes) vertrekt vanaf plek vijf. "Jammer dat ik niet pole heb, maar ik sta nog steeds op de eerste rij. Het gevoel in de auto is goed, dus het moet goed komen", zei Verstappen.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
5 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
7 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
7 uur geleden